Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům „Ondřej“

Autor: ASGK Design, s.r.o. | Gabriela Kaprálová, Marek Pavlas
Spolupráce: Vítek Donát, Michala Valíčková
Adresa: Česká republika
Náklady: 5 500 000 CZK Projekt: 2009 - 2010
Realizace: 2010 - 2011 Užitná plocha: 175 m²
Zastavěná plocha: 140 m²

Ve stávající a tradiční zástavbě města Roztoky stojí v zahradě a skryta za původním rodinným domem nízkoenergetická dřevostavba.  V počátku byly ve hře dva pozemky. Jeden v nově vznikající plošné zástavbě rodinných domů, druhý pak přímo v zahradě původního domu rodičů investora. První pozemek se nacházel na okraji budované lokality s pěkným výhledem do krajiny, druhý byl posazen doprostřed stávající zástavby a jeho nepravidelný tvar byl dán původním historickým členěním pozemků. „Jednoduchost“ výstavby v první lokalitě komplikovala v té době aktuální stavební uzávěra vzniklá nevyjasněnými aktivitami v dané lokalitě. Z časových důvodů se proto investor rozhodl nečekat na vyřešení situace – byť mu pozemek ve vznikající zástavbě přišel výhodnější -  a vznikl koncept rodinného domu posazeného do původní zástavby, který svým umístěním v rohu pozemku dával dostatečný prostor pro fungování obou staveb (původní i nové) vedle sebe a to i se zachováním  patřičného soukromí. Zároveň návrh respektoval komplikovaný a téměř trojúhelníkový tvar pozemku a přitom řešil i vhodnou orientaci ke světovým stranám z hlediska oslunění.

Přízemní část domu má tvar „hokejky“ nebo zalomeného „L“. Svým tvarem reaguje na orientaci ke světovým stranám a ve východním  rohu pozemku také vytváří prostor pro malou, ale velice intimní zahrádku, která by měla být v budoucnu řešena v klidném stylu japonských zahrad a s terasou. Tento kout a terasa budou přímo přístupné z ložnice rodičů a jídelního prostoru. Hlavní obytná část je pak velkými prosklenými posuvnými dveřmi otevřena na hlavní prostornou terasu a do samotné zahrady.
Patrová část se nachází pouze nad delší přízemní částí „hokejky“ a jsou zde umístěny klidové místnosti – dětský pokoj, pracovna a pokoj pro hosty společně s nezbytným zázemím.

Střechy jednotlivých částí jsou pultové, nad hlavní podlažní částí objektu je pak pultová střecha doplněna o průběžný vikýř prosvětlující chodbu se schodišťovým prostorem: Kombinace pultu a vikýře vytváří dojem, že je střecha řešena atypicky do tvaru písmene“V“.
Stavba je založena ne betonové desce, nepodsklepená. Jedná se o dřevostavbu s difuzně otevřenou skladbou stěny. Fasáda je řešena v minerální probarvené omítce ve dvou odstínech. Střecha je pak provětrávaná se skládanou krytinou z betonových tvarovek. Okenní prvky jsou řešeny v dřevohliníkovém rámu a s izolačním trojsklem.

Vytápění domu je sálavými panely v jednotlivých místnostech a krbovými kamny umístěnými v hlavní obytné místnosti, která volně přechází v kuchyňský kout a následně v jídelnu. Větrání zajišťuje rekuperační větrací jednotka, přípravu teplé vody pak bojler. Většina použitých materiálů je na přírodní bázi – dřevěná konstrukce, izolace z konopí, záklopy z dřevovláknitých desek, dřevěné masivní podlahy.
Zdroj: ASGK Design, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 19.09.13
Návštěvnost: 41830 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.