Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
RD 3

Autor: BY architects | Markéta Zdebská
Spolupráce: Molo architekti, s. r. o. (DSP, DPS - hrubá stavba), Pavel Bartoň (projektant elektro), Lukáš Bartoš (projektant VZT), Jan Dobeš, Jana Hajasová (DPS - fasáda, okna, interiér), Jaroslav Jarkovský, MADT a. s. (technická podpora), Josef Šanda (technická podpora), Patrik Zamazal (technická podpora), Eugen Maletič, Delta Light Czech s. r. o. (projekt osvětlení)
Adresa: Kolovraty, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Angela a Roman Rognerovi
Projekt: 2010-11 Realizace: 2011-13
Užitná plocha: 130 m² Plocha pozemku: 300 m²

Situace  Pozemek o malé rozloze se nachází na mírném západním svahu, v příměstské části hlavního města. Dopravní dostupnost přímo do centra je velmi dobrá.

Dům  Vzhledem k velikosti parcely je dům navržen jako dvoupodlažní. Horní patro, ve kterém se nacházejí ložnice, je vysunuto nad terén a opírá se o dvě ocelové nožky. Štít sedlové střechy se tak, se svým archetypálním tvarem, vznáší směrem ke komunikaci. Zastřešuje vstup a parkovací stání a především přirozeně doplňuje uliční frontu. Zbytek horního patra je podepřen nižší ustupující hmotou obsahující obytný prostor a pracovnu, která vyhlíží do ulice.
Na jižní hranici pozemku, u vstupu na pozemek, nový dům komunikuje se starou švestkou, která mu  podává ruku a vítá ho mezi starousedlými domy různorodého vzezření. V hlavní průhledové ose stojí stávající třešeň, která zdobí hlavní obytný prostor a schodiště.
Díky hrám denního i umělého osvětlení se z domu stává živý organismus, měnící svou podobu během dne, i v průběhu ročních období.
Domu dávají výraz detaily, provedené v prostých materiálech až po jemnou fazetu na dřevěných stupních schodiště. Důraz byl kladen na výběr každé mřížky, kličky, vypínače, zvonku, či baterie, a to co do typu i konkrétního odstínu.
Kromě zeleného kaučuku, který domem prochází jako spojující prvek, nese dům, od hlavy až k patě, bílé tóny, s drobnými akcenty v černé a šedé. Schéma palety tak tvoří podklad pro život, jehož barevnost vtiskne domu konečnou podobu. Těším se z výsledku a ráda bych poděkovala investorům, bez kterých by dům nemohl vzniknout.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.06.13
Návštěvnost: 62843 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
nábytek adam 17.06.13 09:10
re: adam Markéta zdebská 17.06.13 14:50
překližka Marek 18.06.13 15:12
re: marek Markéta zdebská 19.06.13 08:13
Světlo a jednoduchost Pavla G. 20.06.13 10:49
Radost vladimira novotna 20.06.13 12:15
kamna Pavel 20.06.13 22:47
krbová kamna hanusova 20.06.13 23:01
re: kamna Markéta zdebská 21.06.13 17:32
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.