Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
RD 2

Autor: BY architects | Markéta Zdebská
Spolupráce: Jakub Klaška (studie), Molo architekti (DPS - hrubá stavba), Pavel Bartoň (projektant elektro), Lukáš Bartoš (projektant VZT), Pavel Gottvald, Delta Light Czech s.r.o. (projekt osvětlení), Jan Dobeš, Jana Hajasová (DPS - fasáda, okna, interiér), Martin Ptáčník (účast na přípravě a provádění parapetů), Jaroslav Jarkovský, MADT a.s. (technická podpora), Josef Šanda (technická podpora), Patrik Zamazal (technická podpora)
Adresa: Česká republika
Projekt: 2009-10 Realizace: 2011-12
Užitná plocha: 150 m² Plocha pozemku: 2000 m²

Situace  Rovinatý pozemek se nachází v oblasti bez okolní zástavby, poblíž zahrádkářské kolonie na okraji obce. Parcela má podélný charakter.
Dům  Jednopodlažní, s ohledem na okolí a na požadavky investora. Koresponduje s charakte- rem parcely svým podlouhlým tvarem, který je v duchu zvýrazněn průhledem ze zádveří, skrz obytný prostor a terasu, do zahrady. Dispozice je členěna do dvou traktů, ze kterých nižší obsahuje soukromé části domu (ložnici, dětské pokoje a hlavní koupelnu). Na jednom konci je tato hmota otevřena parkovacím stáním a na druhém konci ji uzavírá domácí dílna s výhledem na polnost. Druhý trakt se od hostovského pokoje zvedá do obytné místnosti. Výška hlavního obytného prostoru graduje na rozhraní venkovního a vnitřního prostoru. Za touto hranicí se nachází polootevřená terasa. Ta je po své delší straně, stejně jako parkovací stání, zahalena do fasádního pláště, který tak celý dům sjednocuje a uzavírá požadovanou mírou intimity. Pultová střecha je navržena v souladu s místně převažujícím směrem severozápadních větrů.
Materiály  Konstrukce v systému two-by-four. Fasáda z vertikálně ložených hoblovaných modřínových hranolů kosodélníkového průřezu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.06.13
Návštěvnost: 50433 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.