Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Bystřice

Autor: Ateliér BMCH s.r.o. | Czeslaw Mendrek, Andrea Šacherová
Adresa: Bystřice, Česká republika
Projekt: 2011-12 Realizace: 2012

Navrhovaný dům je umístěn v okrajové části obce Bystřice. Koncepce čerpá z vesnického typu domu, zároveň se mu snaží dát moderní nekonvenční ráz. S umístěním domu do podhorské obce koresponduje také použití materiálu na fasády - přírodní materiál omítky a ve velké míře použití dřeva zapadá do kontextu krajiny. Ze severovýchodní a severozápadní části působí dům uzavřeně, je zde situována garáž, na jihozápadnía jihovýchodní stranu se potom otvírá do okrasné části zahrady moderně členěnými prosklenými stěnami. Současné moderní pojetí se projevuje v použití materiálů- probarvená omítka v šedé barvě, použití dřevěných posuvných venkovních žaluzií a provedení detailů - vikýře, zastřešení terasy, členění prosklených stěn a doplňuje tradiční hmotu rodinného domu.
Tvarování domu vychází z lapidárního obdélníku se sedlovou střechou s přístavbou vstupu a garáže s plochou střechou, dům je orientován štítemk jihovýchodu, je jednopodlažní s obytným podkrovím, nepodsklepený. Jedná se o rodinný dům s jednou bytovou jednotkou. Hlavní vstup je z jihovýchodní strany.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.04.13
Návštěvnost: 42795 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.