Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zapadlý dům
Edova bouda

Autor: Adjaye Associates | David Adjaye
Adresa: De Beauvoir Street 75A, Londýn, Velká Británie | mapa
Web: www.edsshed.co.uk
Investor: Ed Reeve
Realizace: 2003 - 07.2007 Užitná plocha: 145 m²

Dům nese jméno po svém majiteli, kterým je proslulý britský fotograf Ed Reeve. Adjayeho návrh v londýnské čtvrti Hackney se snaží z malého pozemku vytěžit co nejvíce místa. Projekt rovněž nese název 'Potopený dům', protože celé jedno poschodí je umístěno pod úrovní ulice. Vstupní podlaží se tak nachází uprostřed domu a tvoří jej ložnice, kancelář a domácí dílna. Ve spodní části je velká kuchyně s jídelnou (otevírající se do malého venkovního dvora), koupelna a studovna/ložnice pro hosty umístěná pod příjezdovou cestou. Celá horní část je vyhrazena pro obývací pokoj. Dřevěná konstrukce z prefabrikovaných panelů je obložena svislými deskami, které objektu dodávají na jednolitém vzhledu. Všechny stavební díly byly přivezeny na místo již hotové a hrubá stavba byla smontována během jediného týdne. Z důvodu blízkých sousedních objektů muselo být rozmístění okenní otvorů takové, aby se vyhnulo přímým pohledům. Z toho důvodu se řada oken obrací například k okolním stromům, které však leží na sousedních pozemcích. Všechna okna jsou pevně osazena a ventilace probíhá prostřednictvím otevíratelných panelů.

Literatura

Projekt
Fotografie
Hivision.cz
Autor: Petr Šmídek, 04.03.13
Návštěvnost: 40704 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Ed's shed tom truhelka 08.03.13 14:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.