Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Elektra House

Autor: Adjaye Associates | David Adjaye
Adresa: 84A Ashfield St, Whitechapel, Londýn, Velká Británie | mapa
Náklady: 100 000 Euro Realizace: 1998-2000
Užitná plocha: 130 m²

Dům pro umělecký pár se nachází na místě bývalé továrny na obuv. Objekt hned po dokončení vzbudil rozruch, poněvadž do ulice neměl žádná okna ale jen desky z překližkové dýhy (natřené fenolovou pryskyřicí), která se běžně užívá jako bednění pro odlévání betonu. Jediné okno se nachází ze zadní strany domu, ale i to umožňuje obyvatelům pouze výhled do nebe. Přízemí tvoří jediný prostor s malou postranní kuchyňkou a venkovní části (nejedná se však o žádnou venkovní zahradu), kam lze vstoupit z hlavního prostoru. Horní podlaží ustupuje od přední i zadní fasády a tvoří jej tři ložnice s koupelnou. Ani v tomto podlaží se nenachází žádná okna. Jediné osvětlení přichází z horních světlíků (jeden pro každou místnost). Dva pokoje se přesto dělí o jedno okno, které však má výhled do slepé stěny. Dům svou koncepcí působí, jako by měl stát spíše v Tokiu než na východním okraji Londýna. Stavba zde působí cizorodě, introvertně a záhadně, ale přesto je zcela okouzlující.
Projekt
Fotografie
Hivision.cz
Autor: Petr Šmídek, 02.02.13
Návštěvnost: 23670 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.