Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce řadového domu v Praze

Autor: Stempel & Tesar architekti | Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Zahradní úpravy: Terra Florida v.o.s.
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2010 Realizace: 2012
Zastavěná plocha: 148 m² Plocha pozemku: 340 m²

Protože stávající bydlení bylo pro pětičlenou rodinu malé, rozhodli se koupit řadový dům ve stejné městské části, jako doposud bývali. Jedním z požadavků mimo většího prostoru pro celou rodinu bylo i to, aby v řadovém domě bylo možné vybudovat bezbariérové bydlení pro rodiče majitelů.
Řadový dům byl vybudován v 70. letech minulého století.  Dům je v rámci interiéru, dělen do 4 pater. Při rekonstrukci došlo k největším změnám právě v nejspodnějším patře. Toto patro bylo prohloubeno a přestavěno na garzoniéru s vlastním vstupem. Z garzoniéry je taktéž přímý vstup na zahradu. Toto přebudování nabízí jednak dostatek vlastího soukromí a na druhou stranu taktéž možnost kdykoliv být v kontaktu s rodinou, která obývá horní část domu. Ve spodním patře se ještě nachází i technická místnost.
Na druhé úrovni domu se nachází hlavní vstup do řadové vily. Zde najdeme i ložnici majitelů se spoustou nenápadných a funkčních úložných prostorů, vlastní koupelnou a rafinovaným schozem na prádlo, který vede skrz celý dům od nejhornějšího patra až k technické místnosti.  Z ložnice je možné se dostat francouzským oknem na terasu.  
Třetí úroveň je tzv. společenská.  Je zde situován obývací pokoj s kuchyní. Celému obývacímu prostoru dominuje vysoký krb obložený přerezlým plechem, vyrobeným na míru, který je obklopen velkou knihovnou. Toto patro je velmi prostorné a nabízí možnost vyjít na terasu, ze které vedou schody přímo do zahrady.
Nejhornější patro domu je ryze pro děti, se dvěmi dětskými pokoji, koupelnou a toaletou.  Větší dětský pokoj je již předem navržen tak, aby ho bylo možné rozdělit v budoucnu příčkou, což poskytne dospívajícím dětem více soukromí.
Převážná většina truhlářské práce je v řadové vile řešena na míru tak, aby co nejvíce odpovídala požadavkům majitelů a prostorovému řešení. Nový vzhled domu je dán kombinací bílé omítky a kovových prvků uplatněných při realizaci terasy a hlavního vstupu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 18.02.13
Návštěvnost: 59895 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Barvy ivana 21.02.13 09:04
zaujímavé may 21.02.13 10:45
Dost dobré, ale... Ivoš 22.02.13 08:57
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.