Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Letní byt se skleníkem

Spoluautor: Atelier 6, s.r.o.
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2010 Realizace: 2011

Nově navržený dům vychází z potřeb doplnit stávající rodinný dům a rozsáhlou zahradu o potřebné zázemí, skleník, letní byt a sklep na skladování zeleniny a vína. Dům je umístěn napříč komunikační ose, která vychází z „japanerie“ a prochází „pěstitelskou“ částí zahrady. Komunikační osa prochází nově navrhovaným domem a končí v jeho atriu.
 Hlavní provozní celky domu jsou:
  • skleník, jenž tvoří samostatný hmotový celek  přimknutý na východní straně a je oddělen procházející komunikační osou.
  • Skladové prostory  pro nářadí a ostatní potřeby pro údržbu zahrady a skleníku. Ty jsou umístěny na západ od komunikační osy a jsou doplněny o „zahradní WC“
  • Sklep je přístupný po schodišti z komunikační osy a jsou zde prostory pro skladování ovoce a zeleniny, přes filtr přístupný sklad vín a vinný sklípek, který bude tepelně izolován a je umožněno ho el. přímotopem temperovat.
  • Zahradní místnost je opět přístupná z komunikační osy a to krátkou spojovací chodbou. Je prosvětlena a propojena z jihu a ze severu z atria francouzskými okny. Bude sloužit pro doplňkové zahradnické práce.
  • Letní byt je přimknut na severní straně objektu a  uzavírá severovýchodní část „relaxační“ zahrady do svého atria. Letní byt je tvořen 2mi místnostmi s kuchyňkou a koupelnou s WC. Prostor je propojen na východ s atriem a částečně i na západ se sadem.
  • Vnitřní atrium doplňuje svou křivkou zastřešení relaxační část zahrady. Propojuje jednotlivé prostory a komunikační osu a vytváří krytý prostor pro posezení u venkovního krbu.
Celý objekt je navržen jako přízemní v půdorysné formě písmene „L“ rozdělen materiálově na dvě hmoty. Jednak je to hmota skleníku s betonovou podezdívkou a pultovou střechou sklopenou k jihu a dále hmota „dřevostavba“ s dřevěným obkladem která má plochou střechu s minimální výškou atiky pro minimalizaci výškového působení v zahradě. Objekt je krom skleníku a sklepu konstrukčně řešen jako dřevostavba s opláštěním dřevěnými modřínovými prkny.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 23.01.13
Návštěvnost: 36691 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.