Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Dolních Břežanech

Autor: Architektura s.r.o. | David Kraus
Adresa: Dolní Břežany, Česká republika | mapa
Projekt: 2010 Realizace: 2012
Zastavěná plocha: 175 m² Obestavěný prostor: 1200 m³

Pozemek se nachází v Dolních Břežanech. Jde o parcelu, která je z východu ohraničena komunikací, ze západu pak parcelou, na které je nízkopodlažní administrativní budova, z jihu je parcela s nízkopodlažním bytovým domem, přes komunikaci na východě se nachází objemná budova školy o dvou zvýšených podlažích. Pozemek je orientován podélně přibližně ve směru sever – jih. Příjezd k pozemku je veřejnou příjezdovou komunikací od východu.
    Pozemek se mírně svažuje od jihu k severu – zde velmi malé převýšení – cca 0,5 m, v příčném směru je pak převýšení od východu k západu – cca 1,7 m. Požadavkem investora bylo navrhnout rodinný dům s ohledem na předem daný přibližný požadavek m² užitné plochy hlavních provozů, to vše vzhledem k uvedeným  geomorfologickým podmínkám.
   
URBANISMUS, DISPOZICE, ARCHITEKTURA
Pro návrh bylo určující umístění objektu na pozemku a nalezení základní koncepce. Tvar domu a zejména jeho umístění byly ovlivněny stávajícími podmínkami a přilehlým okolím. Orientace domu zohledňuje světové strany, morfologii parcely a také stavební program – požadavky klienta.
Základní koncepcí a nápadem je vytvoření kombinace východozápadní a severojižní orientace, vzniká uskakovaný systém místností, které mají všechny přímé jižní slunce a jsou orientovány přímo do zahrady, zároveň do nich však není vidět z komunikace. Bylo nalezeno řešení, které umožňuje vznik jižní zahradní plochy se světlem po celý den, příjezd na pozemek i vstup do domu je veden ze severovýchodu, venkovní obytná terasa je situována „za domem“, je objektem odcloněna od komunikace, obývací prostor situovaný směrem jižním do zahrady je prosvětlen po celý den, má východní, jižní i západní slunce. Výše uvedené vytváří vnější specifickou a netradiční architektonickou formu domu.
    Co se týče umístění domu na pozemku a jeho výškového členění, jde o přesnou polohu v horní severní části parcely tak, aby vznikala co největší jižní zahrada. Limitem umístění zde je pozice kanalizace v těchto místech.
Dům je navržen jako dvoupodlažní s rovnou střechou. Dům je nepodsklepen.
V prvním podlaží je navrženo zádveří, vnější krytá pergola garážového stání pro 2+2 auta, koupelna s wc, technická místnost – prostor skladu pro sportovní a zahradní náčiní, šatna a místnost zahradního náčiní, dále je zde hlavní obytný prostor, jenž spojuje jídelnu, kuchyni a obývací pokoj. Z něj je pak situován výstup na krytou venkovní terasu, která je na jižní straně objektu. Obytný prostor kromě návaznosti na kuchyni a jídelní kout obsahuje také těleso krbu, objekt akvária. Patro pak obsahuje dětské ložnice, dětskou koupelnu a ložnici rodičů s přilehlou šatnou a vlastní koupelnou a dále místnost hosta a pracovnu.

Literatura
150 Kč

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 14.01.13
Návštěvnost: 58265 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
B-2 matusss 15.01.13 10:27
... Daniel John 15.01.13 14:14
Letovisko, barák nebo kancelář Roman Fiala 17.01.13 08:55
názor havlickovi 17.01.13 13:19
V.Hene šárka heneová 19.01.13 18:38
bozi jiri.vitek 11.11.13 00:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.