Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba rodinného domu u Prahy

Autor: maura | Markéta Veselá
Spoluautor: Tereza Prosecká
Spolupráce: Alena Nováčková
Adresa: Česká republika
Projekt: 2009 Realizace: 2010
Užitná plocha: 335 m² Zastavěná plocha: 171 m²
Obestavěný prostor: 1321 m³

Původní zděný rodinný dům se sedlovou střechou pod úpatím kopce byl postaven v roce 1997. Stojí na pěkném místě u lesa, je ideálně situovaný a je z něj krásný výhled na město. Účelem rekonstrukce bylo vytvořit zcela jiný typ bydlení, než umožňovala původní stavba. Sedlovou střechu nahradila nástavba s trojlístkem arkýřů. Vnější jednoduchá forma kubusů vytváří uvnitř rozmanitá zákoutí.
    Kompaktní masa domu je rozrušena hmotou arkýřů. Všechny tři arkýře jsou vybudovány ze shodného materiálu — tmavých lícových cihel, které se uplatňují i na výrazném soklu domu a na opěrných zídkách. Arkýře jsou v nároží prosklené a světlo vniká do domu všemi směry. Razantně byla rozšířena okna v přízemí domu, a interiér je tak maximálně propojen se zahradou. Původní hranol domu byl po odstranění střechy dozděn a zateplen, fasáda je světle krémová.
    Přízemí je řešeno otevřenou dispozicí obytného prostoru a kuchyňského koutu, v exteriéru pak na tento prostor navazují terasy. Vstup je umístěn na severovýchodní stranu, aby nenarušoval vnitřní obytný prostor. Nad garáží vznikla terasa, namísto původní strmé sedlové střechy. Ložnice v patře jsou situovány podle jednotlivých arkýřů; hlavním výtvarným prvkem jsou prosklené stěny rámující výhled do krajiny. Materiál dřevěných podlah, rámů oken a dveří je druhotným prvkem dotvářejícím prosvětlený interiér.
    Původní podélný zděný dvoutrakt, postavený na betonových pasech, zastropený  předpjatými panely Spirol a zastřešený sedlovou střechou, zůstal ve stávající podobě jen v suterénu.  Sedlová střecha byla v celé ploše nahrazena střechou plochou. Svislé obvodové konstrukce jsou řešeny sendvičovitě, s nosnou zděnou částí s tepelnou izolací a lícovým obkladem. Nové arkýře stojí na ocelovém vodorovném rámu, který je uložen na zdivu a přetažen přes jeho líc. Rám je spolu s profilovaným plechem základem pro litou betonovou podlahu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 11.01.13
Návštěvnost: 47198 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.