Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Novém Městě nad Metují 1603

Autor: Lubomír Dědek
Adresa: Nové Město nad Metují, Česká republika | mapa
Projekt: 2006 Realizace: 2007 - 2010
Užitná plocha: 243 m² Zastavěná plocha: 108 m²
Plocha pozemku: 701 m²

Jednogenerační rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu se nachází na jihozápadním svahu sídliště rodinných domků Na Františku mezi stávající zástavbou. Svým umístěním navazuje na ustupující uliční čáru bytového domu stojícího níže v ulici. Dům má plochou střechu a hlavní obytný kvádr je dvoupodlažní se suterénem. K němu je ze strany do ulice přisazen kvádr vstupu. Z boku prodlužuje obytný prostor uvnitř směrem do zahrady dvoupodlažní průsvitná pergola. Vstup do domu je ze severovýchodu do prosklené verandy. V přízemí se nachází vstupní hala se šatnou a schodištěm do suterénu, umývárna, pracovna a velká obytná hala s kuchyní. Na obytnou halu navazuje zastřešená venkovní terasa, z níž je přímý vstup do zahrady. V patře jsou dva pokoje, ložnice, koupelna a chodba se šatními skříněmi. Všechna okna v patře jsou francouzská. V suterénu je umístěna dvoumístná garáž, sklad, technická místnost a sklep. Svažitou zahradu výškově dělí opěrná zídka z gabionů. Obvodová konstrukce je provedena z tepelně izolačních cihelných bloků. Stropy jsou zhotoveny jako prefa monolitické železobetonové desky. Zábradlí ve francouzských oknech je z ocelového rámečku s výplní z plexiskla. Pergolu zhmotňuje ocelová konstrukce, střecha pergoly a jeden bok jsou kapotovány průsvitným polykarbonátem. Podlahu obou teras tvoří dřevěná paluba. Ta přechází v masivní dřevěnou podlahu v interiéru. Všechny ocelové prvky jsou žárově zinkovány. Celkový výraz zjemňují dřevěná žlutá okna s izolačním dvojsklem. Dům splňuje nízkoenergetický standard. Má kompaktní tvar, čímž se minimalizuje velikost ochlazovaných ploch a je dostatečně zateplen. Zdrojem tepla je kondenzační plynový kotel. Kromě toho ohřev vody zajišťují i solární panely.
Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 03.01.13
Návštěvnost: 45053 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.