Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům s okem do hor

Autor: Master Design s.r.o.
Adresa: Trojanovice, Česká republika
Realizace: 2012

Tento rodinný dům se nachází v krásné lokalitě v Beskydech přímo pod masivem Radhoště. Okolí domu je nově rozparcelováno a z velké části již zastavěno novostavbami. Díky podhorskému prostředí a blízkosti lesa se ale jedná o malebnou a klidnou lokalitu na hony vzdálenou od současného trendu stavění na neosobních příměstských polích. Stavebník chtěl přízemní a malý dům, který by reflektoval horské prostředí, takže bylo použito klasické sedlové střechy s výraznou vybíhající hmotou „oka“, které vytváří v obytném prostoru mezonet pro pracovnu nebo ložnici. Zároveň bylo použito velké množství pohledových dřevěných prvků. Díky tomu dům krásně zapadá do přírody a interiér působí útulně a teple.
Celý dům je postaven jako dřevostavba ze stěnových dílců Novatop. Díky tomu byla velice urychlena výstavba hrubé stavby. Tento systém rovněž umožňuje použít samotný stěnový dílec jako pohledový a nechat tak vyniknout v interiéru texturu dřeva.
Architektonicky je dům řešen jako jednoduchá hmota se zmíněným výrazným mezonetem. Tato koncepce byla definována z velké části klientem, který chtěl dům velice jednoduchý. Zvláštností návrhu bylo, že architektonická studie byla vypracována ve dvou variantách. Kratší v dispozici 3+kk a delší v dispozici 4+kk. Klienti se nakonec rozhodli pro úspornější a menší variantu. Jako mladá rodina upřednostnili menší a cenově dostupnější stavbu před variantou s prostory, pro které by v této chvíli neměli jasně dané využití.
Stavba má celkově severojižní osu orientace. Západní strana domu je orientovaná do prostorné zahrady, do které vedou všechny velké prosklené plochy z obytných místností. Naopak z východu od příjezdové cesty je oken co nejméně a slouží pouze k nutnému prosvětlení ranním sluncem tak, aby život uvnitř domu nebyl omezován provozem na ulici.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 04.12.12
Návštěvnost: 52789 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Moc krásné... Petr Kotora 06.12.12 10:16
...? Aleš Jílek 13.12.12 10:27
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.