Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Hanareyama

Autor: Kidosaki Architects Studio | Hirotaka Kidosaki
Adresa: Nagareyama, Japonsko
Realizace: 2009 Užitná plocha: 375 m²
Plocha pozemku: 3387 m²

Dům se nachází na úpatí hory Hanareyama s výhledem na tuto ikonickou siluetu, kde lze sledovat proměnu a růst stromů v průběhu času. Snažili jsme se vytvořit architekturu, která by vyzařovala důstojnost zahrnující jak svobodného ducha tak i subtilní kvality. Umístěním jednopodlažního objektu vznikl nízký profil, který se dynamicky rozpíná východním a západním směrem s ostře zakončenou římskou. Okapy ještě více umocňující horizontálu domu stojícího v přímém kontrastu s jemnou vertikálou okolní přírody.
Hlavní části domu tvoří obývací pokoj s jídelnou, které jsou obráceny jižním směrem do zahrady plné denního světla. Severní strana nabízí sezónní výhledy na horu Hanareyama odrážející sluneční paprsky a přenášející tyto proměnlivé kulisy do vnitřních místností, čímž oba tyto světy propojuje. Kratší západní a východní fasády jsou naopak zcela uzavřené. Jižní a severní fasády nabízí komfortní a co nejrozmanitější přírodní scenérie v průběhu měnících se ročních období. Hlavním cílem bylo, aby obyvatelé měli možnost tyto venkovní proměny co nejintenzivněji prociťovat z interiéru domu.
Jižní terasa navíc poskytuje dostatečné rozšíření obývacího pokoje s jídelnou. Volně stojící zeď s vestavěným krbem vybíhá podél terasy daleko do zahrady. Tato stěna pomáhá vnímat zahradu jako prostor úzce spřízněný s domem. Umožňuje vnímat přírodu všemi smysly, uvolnit tělo a mysl, zvýšit citlivost vůči okolnímu prostředí a potěšit se výjimečnými pocity v každodennosti.
Doufám, že se stavba svojí přítomností vryje do paměti místa obohacené každodenním životem klienta doprovázeného velkolepými přírodními kulisami v proměnách ročních období.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.11.12
Návštěvnost: 40244 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.