Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Půdní vestavba Řeporyje

Spoluautor: Michal Sborwitz, Marie Sborwitzová, Karel Prášil
Adresa: Řeporyje, Praha, Česká republika
Realizace: 2011

Záměrem investora bylo vytvořit samostatný byt ve 2.np a na půdě běžné vily z třicátých let 20. století v Praze Řeporyjích.

Jednotlivé pokoje se zázemím jsme se rozhodli umístit do 2.np a podkroví využít pro hlavní obytný prostor. Toto řešení umožnilo ponechat půdu nečleněnou, pouze s vloženým blokem wc a kuchyně. Tento blok se projevuje také v exteriéru, jako nový hranol umístěný ve střeše. V interiéru navazuje kuchyně na nově zpřístupněnou terasu. Podkroví a hala ve 2.np jsou propojeny novým ocelovým schodištěm. Hala slouží jako vstupní prostor, umožňuje přístup do jednotlivých místností ve 2.np a volně přechází v pracovnu. 

Pro podlahu byla zvolena dubová prkna, mírně ztmavená mořením. Tato podlaha je použita jak v obytných místnostech, tak v koupelně a na wc. Stěny koupelen jsou opatřeny šedou stěrkou a bílým vestavěným nábytkem. Obě podlaží jsou opticky propojena odhalenou cihelnou zdí, na kterou navazuje komín, končící ve vrcholu střechy. V podkroví se uplatňuje pohledová, smrková, konstrukce krovu, která je ponechána v přírodním odstínu. Podhled původní části podkroví je bílý. Naproti tomu má nově vložený blok kuchyně podhled a obklad stěn z přírodního smrku. Ostatní, menší, vložené prvky (kuchyňská linka, schodiště, zábradlí, krb) jsou opatřeny šedými nátěry v mírném kontrastu k okolnímu prostoru.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 03.12.12
Návštěvnost: 49663 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.