Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům hnízdo

Autor: UID architects | Keisuke Maeda
Adresa: Onomichi, Japonsko
Realizace: 2010 Užitná plocha: 121 m²
Zastavěná plocha: 81 m² Plocha pozemku: 362 m²

Malý dům leží v lese uprostřed bujné vegetace. Pozemek je umístěn v řídce osídleném městě Onomichi na úpatí hory. Rodinu tvoří matka se dvěma dcerami a jejich milovanou kočkou. Poněvadž se jedná o tři ženy, tak jsme mysleli, že by bylo vhodné spojit obytné prostředí a umožnit blízkost mezi jednotlivými členy rodiny. Hlavním cílem bylo vytvořit uvnitř nerozdělený prostor podobný hnízdům, jaká si zvířata běžně staví v lese. Jedná se o princip vycházející z lesního hnízda přetvořeného do obytného prostředí. Vytvořili jsme jednotný prostor pojímající dům s jeho okolím nově určujícími stavebními prvky jako jsou podlaha či stěny. Některé z prostorů jsou zejména v přízemí vzájemně spojeny tunely, čímž vytváří dojem betonového mraveniště s nenápadným vstupem. Nad zemí se pak vznáší dřevěná krabice připomínající větve a spadlé listí zakrývající hnízdo. Ačkoli stěny a podlahy působí jako na sobě nezávislé, představují zcela zásadní prvky propojující architekturu s okolím a rámující výhledy. Dům nabízí podobnou atmosféru s prosvětlenými i stinnými místy jako v běžném lese. Dům vytváří hnízdo zasazené do lesa, jehož prostředí nebylo nijak upravováno.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 19.11.12
Návštěvnost: 42886 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.