Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytné sídlo São Roque
São Roque Residence

Autor: Rodrigo Cerviño Lopez
Fernando Falcon, Marcus Vinícius dos Santos, Eduardo Chalabi : Fernando Falcon, Marcus Vinícius dos Santos, Eduardo Chalabi
Adresa: São Roque, Brazílie
Projekt: 2006 Realizace: 2009
Užitná plocha: 360 m²

Návrh obytného sídla São Roque se řídil požadavky investora na jednopodlažní dům s výhledy na jižní stranu pozemku o dvacetiprocentním sklonu. Bezprostřední místo pro dům o ploše 30m x 30m bylo na základě výpočtu srovnáno do roviny ve výšce jen o tři metry nižší než je nejvyšší bod parcely a byly postaveny opěrné zdi vyztužené geosítí. Předem bylo dáno, že všechny části návrhu – zahrada, dům, bazén – se budou nacházet ve stejné výškové úrovni. Modulová konstrukce se zakládá na dvou pilířích vzdálených od sebe 12 metrů a podpírajících 90cm vysoký trám, který se ke svým koncům zužuje až na výšku pouhých 20 cm a navíc je 4 metry vykonzolován. Celkem čtyři trámy v západovýchodním směru a šestimetrovém rozestupu podpírají střechu z prefabrikovaných betonových desek. Dům je uspořádán do pěti podélných severojižních bloků podle funkcí v příčném směru vůči nosné konstrukci. Od východu na západ: ložnice, koupelny, obývací pokoj s jídelnou, bazén s  terasou, kuchyň a místo na barbecue - prostor charakteristický velmi dlouhou pracovní deskou - a nakonec technická část – spižírna, sklad, technická místnost k bazénu, sauna a prádelna. Dispozice domu se rozprostírá kolem centrálního otevřeného dvora. Posuvné dřevěné dveře široké 6 metrů a vysoké 2,7 metru vedou podél bloku kuchyně (kde je dlouhá kuchyňská deska zavěšena na pilířích imitujíc základní konstrukční modul domu) a mohou ji oddělit od jídelny nebo od bazénu nebo oddělit část pro barbecue a terasu. Obytná část je protnuta třemi skleněnými stěnami: nejprve mezi jižní zahradou a obývacím pokojem, podruhé mezi obývacím pokojem a bazénem a nakonec je oddělena terasa od zahrady na severní straně.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 11.11.12
Návštěvnost: 33438 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.