Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům pro Gudrun

Autor: Sven Matt
Adresa: Oberfeld, Mellau, Rakousko | mapa
Náklady: 170 000 Euro Realizace: 2010
Užitná plocha: 90 m² Plocha pozemku: 300 m²

Nalézt klid, svobodu a přírodu. To představuje nejvyšší hodnoty v životě Gudrun a realizací jejího vlastního malého venkovského domku se k nim zase o krok přiblížila. Rozpočet stavby zůstal extrémně nízký a veškerá  pozornost se zaměřila na vyřešení nezbytné obytné plochy a nosné konstrukce. Výsledkem je „dvoupokojový apartmán“ vytvořený z prefabrikovaných dřevěných prvků položených na betonové desce.
Kolem centrálního jádra obsahujícího koupelnu a technické zázemí je rozmístěn velký obytný prostor, dvě ložnice a vstup. Čtveřice velkých otvorů nabízí jedinečné výhledy do okolní krajiny. Podle jejich orientace – veřejné nebo více soukromé – se také mění velikost a umístění otvoru ve fasádě. Jejich nasměrování rozhoduje, zda okno má nebo nemá parapet. Každý z hlubokých zářezů má svůj vlastní charakter. Obvodové stěny jsou tak „tlusté“, že jsou do nich umístěny kuchyně, šatny i pracovní stůl. Do centrálního jádra jsou umístěny šatník a malá nika ke čtení. Zbývající prostor je volně ponechán k individuálnímu zařízení vlastním nábytkem. Prostor prochází změnou ze světlé do tmavé, od lesku k matu, od širokého ke zužujícímu se.
Velké okno na západ nabízí idylický výhled do okolní krajiny, vstup je nasměrován přímo k sousedům a celá dispozice je uspořádána kolem centrálního jádra, kde se nachází voda i oheň. Posedáváním na dřevěné terase s výhledem do přírody nachází Gudrun vnitřní klid. Pravidelně zde přijímá návštěvy sousedů, občas se zastaví i králíci, lišky nebo srnci.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.10.12
Návštěvnost: 48751 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
svoboda, klid a příroda Kateřina Skalíková 01.11.12 05:31
nadhera rk 01.11.12 20:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.