Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ray and Charles Eames House and Studio

Autor: Eames Office
Adresa: 203 Chautauqua Boulevard, Pacific Palisades-South, Santa Monica, USA
Realizace: 1945 - 49

Jeden z nejkrásnějších domů Ameriky 20.století, stejně působivý dnes jako v době svého vzniku jakožto součást programu Case Study House Johna Entenzy. Tento program, do něhož se připojily taková jména jako Eero Saarinen, Craig Ellwood, Raymond Kappe, Richard Neutra nebo velký Pierre Koenig, vycházel ze standardizovaných ocelových prvků, nemnoho peněz a kalifornského podnebí. Že z toho nemohlo vzniknout nic špatného se ostatně budete moci přesvědčit z publikace, kterou plánuje Taschen na tento rok.
Case Study House navržen manžely Eamsovými, který kombinuje byt, vlastní ateliér a garáž pro dvě auta, nedaleko Santa Moniky na místě s výhledem na oceán, byl postaven ze subtilní ocelové konstrukce se standardizovanými okny a barevnými výplněmi. Tato vizuální lehkost a proporcionalita jsou reminiscencí na klasický japonský dům, jež může byt otevřen, zavřen, rozšířen nebo zredukován podle libosti.
Dva ocelové boxy usazené v eukalyptové stráni ukazují, jak humánní obraz může být vtištěn stroji na bydlení rukou nadaného designéra. Odpověd na otázku, kdo navrhl a aranžoval nábytek do interiéru, nám můžete posílat na adresu redakce do konce měsíce.
Autor: Petr Šmídek, 11.08.05
Návštěvnost: 52618 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.