Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Crystal brick house

Autor: Atelier Tekuto | Yasuhiro Yamashita
Adresa: Bunkyo, Tokio, Japonsko | mapa
Realizace: 2004

Křišťálová cihla
Dům je situován v poklidné obytné tokijské čtvrti Bunkyo. Jedná se o významné rozšíření stávajícího domu. Nová třípodlažní ocelová konstrukce se připojuje k původní architektuře dřevěného domu. Hlavním klientovým přáním bylo vytvořit dvě samostatně fungující domácnosti, které by poskytly dostatek životního prostoru rodičům v prvním patře a mladým manželům v horních podlažích. Rozjasněný a slunný interiér naplněný dostatkem světla je vytvořen ze skleněných blokům tvořících obvodový plášť, při jehož navrhování spolupracoval ateliér Tekuto se místními stavebními inženýry a univerzitami. Výsledkem je nový konstrukční systém skládající se ze skleněných bloků.

Zdivo
Jedním z nejdůležitějších prvků architektonického výzkumu bylo “zdivo“. To znázorňuje architekturu, která nemá žádnou hierarchickou vazbu k dalším jednotlivým prvkům i celému objektu. Zaměřili jsme se na to, vytvořit rozličnou architekturu, jejíž kvality (hloubka a hustota) mohou být ovlivňovány vrstvením zcela neutrálního a obyčejného stavebního prvku, jakým je skleněný blok. Použitím jednoduché skleněné tvárnice o stejné průhlednosti se nám podařilo rozdělit funkce povrchů do tří druhů: průhledná vrstva poskytující výhledy, polotransparentní vrstva, která umožňuje vědomé vnímání světla, a neprůsvitné vrstvy zdůrazňující pevné hranice. To nám umožnilo využít skleněné tvárnice doposud nemyslitelným způsobem.

Šance na setkání
Podtitul této stavby vychází ze slavné věty surrealistického básníka Lautréamonta. Podařilo se nám dosáhnout neočekávaných setkání moderního stavebního materiálu jakož i dialog ocelového trámu vystupujícího ze skleněného zdiva. Domníváme se, že tomto projekt odhaluje zcela nový potenciál moderní architektury.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.10.12
Návštěvnost: 34431 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.