Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Piracicaba

Autor: Isay Weinfield Arquitectura | Isay Weinfeld
Spolupráce: Domingos Pascali
Adresa: Piracicaba, Brazílie
Projekt: 01.2006 Realizace: 01.2009
Užitná plocha: 1000 m² Plocha pozemku: 1980 m²

Tento „azylový“ dům se nachází ve městě Piracicaba, 250 km od hlavního brazilského města São Paulo. Zadáním projektu bylo vytvořit místo pro rodinná setkání příbuzných, kteří žijí v různých městech státu São Paulo. Pozemek o rozloze 2 000m2 vznikl sloučením dvou rohových parcel kondominia. Návrh domu bere v potaz kromě svažitého pozemku také orientaci vůči světovým stranám, což ústí v příznivé oslunění ložnic a společných prostor. Rozdělení na tři podlaží, jejíž hlavní osy jsou na sebe kolmé, umožňuje zasazení do pozemku tak, že je zahrada přístupná z jakéhokoliv patra: Nejspodnější podlaží, částečně podzemní, vede souběžně se spodní vrstevnicí pozemku. Nalezneme zde úložné prostory, technickou místnost a garážová stání, jejichž hranici tvoří řada ocelových sloupů. Přízemí ve tvaru písmene L je přístupné z ulice pres esovitou rampu. Dispozice podlaží skýtá pokoje pro služebnictvo a obývací pokoj spolu s jídelnou, která je vymezena skleněnými stěnami a má výhled na zahradu. Přístup k bazénu je přes široké posuvné dveře. Z druhé strany je spodní podlaží přes celou šířku chráněno svislými betonovými pevnými žaluziemi v nepravidelném rytmu, které chrání před Sluncem a děním na ulici V horním podlaží, které se táhne podél pozemku a působí jako konzola směrem do ulice, nalezneme ložnice a velkou terasu, která se nachází nad obývacím pokojem. Nepravidelný tvar bazénu je formován z jedné strany wellness prostory a pokoji pro služebnictvo a z druhé strany je limitován stoupajícím pozemkem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 19.11.12
Návštěvnost: 42564 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.