Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Outside In

Autor: Takeshi Hosaka
Adresa: Fujiyoshida, Japonsko
Investor: Seiichiro Kawaguchi
Projekt: 01.2010 – 05.2010
 Realizace: 06.2010
 - 04.2011
Zastavěná plocha: 102 m² Plocha pozemku: 174 m²

Příběh domu, který dnes slouží rodině třicátníků se třemi dětmi (dívkami), začal poněkud neobvykle. Architekt se nechal po první návštěvě pozemku inspirovat velkorysostí stavební parcely. Zatímco rodinné domy v Tokiu představují komprimované vícepodlažní stavby, tak u pozemku na úpatí sopky Fuji si mohl dovolit navrhnout úplný opak. Dům stojí uprostřed provinčního městečka Fujiyoshida-shi v prefektuře Yamanashi. Jednopodlažní pavilon na pozemku o rozloze 175 zabírá plochu 100m². Výhledy z domu jsou obráceny k sousednímu lesu. Dům Outside In tvoří přestavba a rozšíření stávajícího domu. V domě není žádné schodiště. Myšlence přízemního domu se musel podřídit i původní dům, jehož horní patro nechal Hosaka odstranit a celou obytnou část koncipoval do jediné úrovně. Betonová přístavba se téměř neznatelně připojuje ke stávajícímu domu. Nová shedová střecha má podobný zubovitý tvar jako původní objekt. Nejpůsobivějším prvkem je propojení mezi vnitřním a venkovním prostorem prostřednictvím zimní zahrady. Dům se jedním směrem otevírá do okolí a snoubí obytný prostor s vnějškem. Mezitím vzniká hybridní prostor jídelny a zahrady s jabloní a houpací sítí. Venkovní krajina prorůstá dovnitř domu. Hosaka vzniklému meziprostoru připisuje “potěšení z přírodní atmosféry“, kde bude v létě příjemné posezení a během zimy se bude prostor jen mírně lišit od venkovní teploty.
Autor: Petr Šmídek, 10.10.12
Návštěvnost: 50594 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
výstava Tomáš Zdvihal 11.10.12 09:22
rozloha pozemku Zuzana Froňková 11.10.12 09:33
způsob uvažování šárka 11.10.12 12:36
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.