Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na severu Madridu

Autor: A-cero
Autoři: Joaquín Torres, Rafael Llamazares
Adresa: Madrid, Španělsko
Realizace: 2012 Plocha pozemku: 2800 m²

Jeden z posledních projektů architektonického studia A-cero se nachází v rezidenčním komplexu na severu Madridu. Rodinný dům je situován na obdélníkové parcele, která má 2800m² a velká její část je zalesněná borovicemi a duby. Cílem návrhu bylo zachovat tyto stromy tak typické pro Středomořskou oblast a vytvořit dům, který by byl s okolní vegetací v symbióze. Na této parcele s nepatrným sklonem vznikla stavba, která  navazuje na stávající městskou zástavbu a zároveň nechává vyniknout typickým A-cero zakřiveným liniím. Královsky-krémově bílá fasáda z mramoru v kombinaci s bambusovým dřevem vytváří střízlivý charakter rodinného domu.  Působivý interiér upoutá nábytkem originálních tvarů navržených taktéž ateliérem A-cero. Uvnitř domu dýchne na návštěvníka jednoduchost a elegance. Bílá barva, která v místnostech převládá, se mísí s teplými tóny hnědé a šedé.  Materiálové provedení kuchyně od A-cero je ze dřeva a bílého Corianu.  Dispozice domu je rozdělena do třech úrovní. V horním patře se nachází tři ložnice s koupelnami. Ve spodním podlaží nalezneme velký obývací pokoj s jídelnou, kuchyň se spižírnou a velkou ložnici se šatnou. V podzemním podlaží je garáž, obslužné prostory a technická místnost. U domu byl navržen bazén s příslušenstvím a původní vzrostlá vegetace zde byla zachována.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 07.09.12
Návštěvnost: 45380 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.