Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Letní dům na Islandu

Autor: ASK Architects
Adresa: Hrunamannahreppur, Island
Realizace: 2007

Letní rekreační dům harmonicky zapadá do okolní krajiny svým začleněním do úpatí hory a zelenou střechou, která jakoby byla pokračováním travnaté plochy kopce. Dům je postavený na západním svahu horského kopce Midfell v jižní části Islandu. Úkolem bylo, navrhnout dům, který zapadne do okolní přírody a vytvoří jeho obyvatelům možnost, co nejvíc se těšit z velkolepého pohledu po okolí. Dispozičně dům využívá principu Sokratova domu, tzn. čelní západní strana je celá prosklená, aby co nejvíce vstřebávala odpolední sluneční světlo, zadní východní strana je zapuštěna částečně do kopce. Za prosklenou plochou se nachází obývací prostor s kuchyní a jídelnou. Pokoje a ložnice jsou prosvětleny pouze zčásti. Je zde navržen vnitřní i venkovní krb se společným komínem, který je umístěný na čelní stěně. Jeho kamenný obklad je dalším prvkem, který se snoubí s okolní krajinou. Vnitřní prostory mají v podhledu přiznané stropní trámy. Spolu s dalšími prvky – krbem a koberci dodává interiér pocit tepla domova a tradice. Odlehčení prostoru můžeme hledat v interiérovém vybavení – např. jídelní stůl, svítidla, odlehčená křesla.

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Marcela Čábelková Nahorniaková, 05.10.12
Návštěvnost: 48012 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.