Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Solymaru

Autor: Turi Attila
Adresa: Magas, Solymar, Maďarsko | mapa
Realizace: 2003

Rodinný dům v Solymaru se nachází v části města s vilovou rodinnou výstavbou. Dům byl postavený na kopci s panoramatickým výhledem do centra Solymaru, obce nedaleko Budapešti. Díky zvoleným obnovitelným stavebním materiálům působí dům zcela harmonicky. Dřevo bylo použito v exteriéru i interiéru. V exteriéru na okenních rámech, oplocení a díky velkým přesahům střech částečně i na nosnou funkci. Dům byl zařazen do kategorie s hlavním akcentem udržitelného rozvoje. Nejen, že užívá trvale obnovitelných materiálů, jako jsou cihelný střep, kámen a dřevo, ale autor navazuje na maďarskou školu organického architekta Imre Makovce a na národní tradici. Vytváří v maďarském kontextu hodnotnou architekturu ve srovnání s ne vždy kultivovanými směsicemi tvarů některých realizací.
V přízemí domu se nachází zádveří, velký obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, dětský pokoj, ložnice a koupelna. Obývací pokoj je oproti ostatním přízemním místnostem dvoupodlažní, je výškově zvýrazněn pomocí vyrovnávacího schodiště. V interiéru společenské časti je viditelná dřevěná konstrukce, která určuje jeho charakter. Ve společenském centru jsou instalována krbová kamna. Vytápění domu je dále zabezpečeno podlahovým vytápěním a ústředním topením na plyn. Venkovní bazén s krajinářsky upraveným okolím vhodně dotváří jednotný ráz rodinného domu.

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Marcela Čábelková Nahorniaková, 05.10.12
Návštěvnost: 31256 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.