Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brouk z Kagranu

Autor: Flatz architects
Adresa: Pogrelzstrasse, Vídeň, Rakousko | mapa
Realizace: 2006

Klienti chtěli malý zahradní domek, který bude levný, moderní a šetrný k životnímu prostředí, avšak celoročně obyvatelný. Svým tvarem napodobuje běžného obyvatele zahrad i městské zeleně - brouka. Přízemní sloupy představují nohy, patrová fasáda pak krovky.  I proto byla stavba zařazena do kategorie s hlavním akcentem formy.
Architekt nazval domek jako „brouk z Kagranu“, čímž bez se ironie odkazuje na typické příměstské osídlení, ve kterém je domek umístěn. Podle architekta by měla výstavba rodinného domu vždy znamenat druh svobodného projevu vůle. Zde tomu tak bylo, nebyly zde žádné zásadní stavební požadavky vlastníků i úřadů. Kolem dvoupatrového domku je terasa a zahrada. Přízemí je prosklené, otevřené do dvou stran do zahrady a na terasu. Zde se nachází obytná část s kuchyňskou linkou. V prosklené části fasády jsou dva nosné sloupy, které připomínají již zmíněné nohy brouka. Patro je zaobleno po vzoru těla brouka a jsou zde situovány dvě ložnice. Podlaží jsou spojena točitým schodištěm. Suterén domu, přístupný venkovními schodišti z terasy, je půdorysně větší než nadzemní patra (o plochu terasy).

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Marcela Čábelková Nahorniaková, 05.10.12
Návštěvnost: 39399 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.