Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Jindřichov

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Jan Zelinka, Pavlína Janošová
Adresa: Jindřichov, Česká republika | mapa
Projekt: 2008 Realizace: 2010
Užitná plocha: 362 m² Zastavěná plocha: 146 m²
Obestavěný prostor: 918 m³

Úkolem bylo navrhnout rodinný dům na místo stávajícího rodinného domu „chalupy“, který byl určen k demolici.
Návrh objemového řešení důsledně vychází z principů stávající chalupy. Jedná se o hlavní jednopodlažní hmotu postavenou na obdélníkovém půdorysu zastřešenou sedlovou střechou. Hlavní hmota rodinného domu je doplněna podobně koncipovanou menší hmotou hospodářského objektu – garáže. Výrazným architektonickým prvkem je ustoupení společenské části I. NP a vytvoření kryté terasy. Obdobným způsobem tj. výrazným ustoupením jsou řešeny i ostatní okenní otvory obytných místností, čímž je dosaženo výrazné plasticity fasády jinak lapidárního objemu. V detailu je určující kombinace hladké omítané fasády s dřevěným obkladem a posuvnou stínící technikou.
Koncepčně určujícím pro výraz interiéru je ponechání otevřené dispozice společenské části v prvním nadzemním podlaží s optickou vazbou v podélné ose objektu. Dalším motivem je vytvoření galerie nad prostorem jídelny s průhledem do krovu II.NP.

Dispozice

V přízemí domu je ze zádveří přímo přístupná pracovní kuchyně a blok hygienického a technického zázemí (WC, technická místnost) se schodištěm do II. NP. Dále je z prostoru zádveří v podélné ose přístupný velkorysý obytný prostor s krbem a přímou vazbou na venkovní terasy a kuchyni. Z obytného prostoru je přes „filtr“ šatny přístupná klidová část rodinného domu v I.NP. Ta je tvořena ložnicí a přes výše zmíněnou šatnu přístupnou koupelnou s odděleným WC. Obytný prostor je rozdělen na část jídelní s přímou vazbou na kuchyni a část společenskou s výstupem na krytou na terasu s venkovním krbem.
Druhé nadzemní podlaží je zpřístupněno provozně i opticky odděleným schodištěm. Z centrálně situované společenského prostoru (pracovny, herny) – galerie chodby jsou přístupny dva pokoje (ložnice) s vlastním hygienickým zázemím (koupelna s WC) a komora. Pokoje jsou koncipovány jako hostinské pro občasné užívání.
Svislé nosné konstrukce jsou navrženy z keramických cihelných bloků tl. 300 mm opatřeny kontaktním zateplovacím systémem s tenkovrstvou probarvenou omítkou ve světlém odstínu. V místech ustupujících okenních otvorů – terasy a loggie je navržen dřevěný obklad stěn a podhledu. Konstrukce stropů jsou uvažovány z keramických tvarovek osazených do systémových stropnic. Střecha rodinného domu i garáže je navržená z TiZn plechu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 16.08.12
Návštěvnost: 59114 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.