Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Dunaújváros

Autor: ZSK Architects | Zsolt Zsuffa
Spoluautor: Balazs Rose
Adresa: Dunaújváros, Maďarsko
Projekt: 2009 Realizace: 2010
Užitná plocha: 180 m²

Dunaújváros je malá obec uprostřed Maďarska. Bývalo zde centrum maďarského ocelářského průmyslu. I přes redukci vysokých pecí město stále prosperuje díky industriální tradici a rozvoji služeb.
Dům se nachází v nově vzniklém rezidenčním předměstí. Jedná se o klasickou suburbii tvořenou bezpočtem domů všech barev. Okolní novostavby bez elegance nemohly přinést mnoho podnětů. Ty ale přišly z historie místa. Kdysi zde stávaly statky s bíleným režným zdivem a taškovou krytinou.
Návrh nové budovy se snaží vytvořit propojení mezi tradicí původních zemědělských stavení a průmyslové architektury z nedávné historie města. Cihelná zeď – typická jak pro tradiční stodoly, tak pro továrny – a bílená fasáda připomíná starý statek a detail pozinkovaných posuvných stínících prvků těží ze znalostí místních dělníků.
Další z klíčových myšlenek tohoto střídmého domu je udržitelnost. Zelená střecha, předsazené opětovně použité režné zdivo kryjící masivní stěny, posuvné stínění, pojistné přitápění biomasou s cirkulačním systémem s horkou vodou a střešní trubicové kolektory – to vše pomáhá naplnit ideu energetické rovnováhy.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 07.08.12
Návštěvnost: 45735 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.