Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům u Berouna

Autor: caraa.cz s.r.o. | Martina Buřičová, Štěpán Kubíček
Adresa: Česká republika
Projekt: 2006 Realizace: 2008
Užitná plocha: 153 m² Zastavěná plocha: 188 m²
Plocha pozemku: 971 m² Obestavěný prostor: 820 m³


Zadání

    Obdélníkový svažitý pozemek s jižním sklonem byl součástí developerského projektu. Na stavbu rodinného domu již bylo vydáno územní rozhodnutí s řadou regulativ.
Cílem klienta byla novostavba ekonomického rodinného domu pro trvalé bydlení mladé rodiny.

Architektonické řešení
    Vzhledem k malému rozsahu dispozičního zadání zvolena jednopodlažní, nepodsklepená, obdélníková kompozice, delší hranou rovnoběžná se severní hranou pozemku. Forma objektu reaguje na svah na pozemku, jihovýchodní polovina objektu se zvedá nad terén, nad kterým levituje. Střecha svou asymetrickou kompozicí zvýrazňuje konzolu spodní stavby na východní fasádě, na západní vstupní fasádě asymetrie střechy vyvažuje objem vystupující garáže.
Do atypického tvaru zděného omítaného hranolu jsou zasazeny tři kontrastní kompoziční prvky. Dřevěný objem garáže na západní fasádě, průlom jižní strany hranolu v místě terasy a arkýř koupelny na východní fasádě. Severní fasádu tvoří dlouhá zděná stěna s malými okny provozních místností.

Dispoziční řešení
Podélná dispozice je rozdělená na tři zóny. Vstupní zóna se závětřím, garáží, pracovnou, halou a koupelnou tvoří západní část objektu. Centrální zóna obytného prostoru s jídelnou, ostrůvkem kuchyně, obývacím pokojem je doplněna vnitřním krbem a venkovní terasou na terénu. Obývací pokoj a jídelna mají otevřený prostor až do konstrukce krovu, ostrov kuchyně je zastropen. Východní část objektu je klidová zóna dvou ložnic se šatnou a koupelnou.
Podkroví je neobydlené a je přístupné pouze ze servisních schodů. Pod konzolou spodní stavby je sklad zahradní techniky.
Projekt
Fotograf
Andrea Thiel Lhotáková
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 22.08.12
Návštěvnost: 48545 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.