Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vlastní dům Leite Sizy v Portu
Fez House

Autor: Leite Siza
Adresa: Porto, Portugalsko
Projekt: 2004 - 2005 Realizace: 2006 - 2010

O synovi legendárního portugalského architekta Álvaro Sizy jste se mohli dočíst již před šesti, kdy uprostřed divoké přírody na západ od Porta dokončil v příkrém svahu dům pro svého bratrance. Ve stejné době začal Álvaro Leite Siza Vieira projektovat v Portu také svůj vlastní dům, kam se se svojí rodinou nastěhoval v červenci minulého roku. Všechny místnosti jsou seřazeny za sebou do štíhlé dvoupodlažní hmoty. Z každé místnosti se nabízí prostřednictvím silně orámovaných dveří přímý vstup do zahrady. Skulpturálně ztvárněná hmota rodinného domu spočívá na masivním žulovém soklu. Různým lámání, vykrajováním a zdvojováním bílých ploch se stírá jasný předěl mezi stěnami a střechou domu. Otvory ve fasádách nabízí výhled do krytých lodžií, které působí jako lodní ochoz a dodávají stavbě futuristický půvab. Celková kompozice vrcholí v obytném prostoru se stropním prvky připomínajícími postmoderní manýru: strop rozpáraný do dvou svitků odhaluje šedivý pohledový beton.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 01.07.12
Návštěvnost: 44843 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.