Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Binimelis-Barahona
Casa Binimelis-Barahona

Autor: Polidura + Talhouk Arquitectos
Spolupráce: Nicolas Quezada, Miguel Ortiz
Adresa: La Reserva, Chicureo, Colina, Chile
Investor: C. Binimelis – A. Barahona
Projekt: 2005 Realizace: 2007
Užitná plocha: 260 m² Plocha pozemku: 950 m²Projekt domu pro mladý pár se dvěma dětmi se nachází na pozemku o 950m² v rezervaci Chicureo v obci Colina. Samotná parcela předurčila tři podmínky návrhu, jejichž řešení definovalo celý projekt. První z  podmínek byl trojúhelníkový tvar parcely, který po vytyčení odstupových vzdáleností poskytoval pouze 450m² zastavitelné plochy. Dalším úskalím byl prudký sklon kolem 40% a v neposlední řadě osvětlení vnitřních prostor a výhled do údolí. Návrh domu spočívá v rozdělení stavebního programu do dvou vzájemně se překrývajících hmot, umístěných rovnoběžně s  dvěmi vrstevnicemi tak, že mají obě patra přístup na terén. Níže položená část domu je zahloubena do země a použitý materiál podporuje dojem soklu. Nachází se zde ložnice se vstupem do zahrady. Vrchní hmota se snaží o maximální abstraktnost a odlišení se jak od terénu tak od spodní části. Pracovalo se s velmi čistými geometrickými tvary, jednotným materiálovým provedením s nádechem industriálního designu a s  neutrální barvou (křídový kámen). Uskočení této hmoty eliminuje výhledy na kamenolom a soustředí je všechny do údolí. Dispozice vrchní části nabízí více společných prostor a má přístup do méně soukromého patia, které se nalézá na úrovni ulice nad domem.
situace řez, půdorysy Model Model Model
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 27.08.12
Návštěvnost: 43611 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Tohle A.J.K. 27.08.12 18:34
Nádherný dom Martin Laho 27.08.12 19:33
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.