Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve Frýdku-Místku II

Autor: Janda + Zezula architekti | Kamil Zezula
Adresa: Panské Nové Dvory, Frýdek-Místek, Česká republika
Projekt: 2009 Realizace: 2009 - 2010
Zastavěná plocha: 220 m² Obestavěný prostor: 720 m³

foto: Roman Polášek

Jižní svah orientovaný k panoramatu Beskyd je ideálním místem pro stavbu rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Dům je navržen tak,  aby všichni jeho obyvatelé mohli tuto výhodu využít a aby se horské panorama stalo jejich každodenním obrazem.
Stavba se nesnaží na sebe upozornit okázalostí či přebujelostí tvarů a materiálů. Je střídmá a pokorná, splývající s terénem.

Urbanistické řešení 
Dům je umístěn v horní, vyšší části pozemku tak, aby jeho poloha zajišťovala co nejlepší výhled. Větší přiblížení k horní, severní hranici pozemku již nelze, neboť příjezd k objektu z této strany si vynutil řešení zpevněné plochy pro obratiště.
Obytná část objektu je orientovaná na spodní, jižní stranu s terasou, garáž a příjezd je orientován na východ až severovýchod a část pomocných, technických místností je orientovaná na sever.

Architektonické řešení
Dům je  jednopodlažní, v půdorysu obdélníková hmota zastřešená plochou střechou otevírající se svými okny a prosklenými částmi na jižní stranu.  V půdorysyu jsou zřetelné dva „kouty“. Severozápadní kout je tvořen zpevněnou plochou vstupu do domu a vjezdu do garáže. Jihovýchodní kout je tvořen zasunutím obytné terasy před jídelnu.
Dispozice objektu je zónována. Zóna společná je tvořena vstupní předsíní, obývacím pokojem s jídelnou a kuchyní. Soukromá zóna je přístupná přes zónu společenskou a obsahuje pokoje dětí, ložnici rodičů, koupelny, WC a šatnu.
Technická zóna obsahuje garáž.

Stavební řešení
Stavba má konstrukci z cihelného materiálu - obvodové nosné zdivo Porotherm 44 Si, bez zateplení, vnitřní nosné pilíře, které vynášejí střední monolitický průvlak z cihel plných tradičního formátu. Podélný nosný systém-dvoutrakt přechází v místě kuchyně a garáže na jednotrakt. Z jižní strany je navrženo poměrně velké prosklení, fasáda domu z této strany je obložena cembonitem, ostatní části fasády jsou navrženy v bílošedém provedení. Stropní konstrukci tvoří monolitický železobetonový strop. Nad velkým otvorem v obývacím pokoji je navrženo vynesení stropu seshora pomocí železobetonové atiky, která působí jako nosník. Okna hliníková, kryta venkovními žaluziemi.
Základové konstrukce tvoří pásy z prostého (armovaného) betonu. Zastřešení jednoplášťovou plochou střechou se dvěma střešními svody.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 09.05.12
Návštěvnost: 58388 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
vstup Eva Müllerová 10.05.12 06:44
Malinké korekce :-) Miroslav Ričovský 10.05.12 10:18
ad korekce Whiskey 14.05.12 16:10
Hezký František Seifert 16.05.12 18:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.