Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Todos Santos
Casa Todos Santos

Autor: Gracia Studio
Adresa: Todos Santos, Mexiko
Projekt: 06.2006 Realizace: 09.2006
Plocha pozemku: 5000 m²

Dům se nalézá hodinu jízdy směrem na jih od La Paz Baja California Sur v  kouzelném městečku Todos Santos, kde narazíme i na hotel California. Zde měl investor představu vybudovat dva domy na parcele o 50 000 čtverečních stopách (cca 5 000m²). Jeden objekt by byl pronajímatelný plážový domek a druhý by sloužil jako prázdninové sídlo. Samotné městečko je místem, kde se můžete kochat přírodou, zažít typické maloměstské mexické tradice a samozřejmě ochutnat výborné jídlo v  proslavených restauracích jako například Café Santa Fe. Hlavní výzvou při navrhování byla mimo jiné technická náročnost a omezený finanční rozpočet projektu. Nedostupná kvalifikovaná pracovní síla a vysoká cena stavebních materiálů nedaly jinou možnost, než vytvořit takový návrh, který by mohli realizovat místní občané za použití dostupných materiálů. Byla vytvořena skupina lidí, kteří byli vyškoleni a pracovali pod dohledem členů týmu Gracia Studia. Další omezení spočívalo v použití pouze těch materiálů, které byly k sehnání v malém městečku disponujícím pouze dvěma železářstvími. V roce 2006 se jako hlavní cíl určil celkový rozpočet stavby zahrnující i návrh a mohlo se začít. Projekt se skládá ze dvou identických samostatných domů s výhledem na moře. Podařilo se vytvořit jednopatrový objekt s výhledem v rozmezí 180° a s  indoor-outdoor prostorem tvořícím jádro domu. Stavba je postavena ze dvou základních materiálů. Stěny z pohledového betonu jsou v barvě písku a druhým prvkem jsou dlaždice “talavera” – typický mexický materiál z  dob španělské nadvlády. Celková plocha 3 400 čtverečních stop čítá tři ložnice, dvě koupelny a hlavní obytnou místnost spolu s kuchyní a s  jídelnou, která se otevírá na terasu a k bazénu. Pro architekty bylo nejdůležitější vytvořit prostor, kde by lidé mohli trávit čas s přáteli a s rodinou a užívat si i přírody a vnímat základní potřeby života. Tvůrci věří, že nejdůležitější věcí v životě nejsou materiální statky, a proto zhmotnili své přesvědčení.
Spodní podlaží Horní podlaží Příčný řez Jižní pohled Severní pohled Východní pohled Západní pohled Skica Skica
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 08.04.12
Návštěvnost: 41463 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.