Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům GA
Casa GA

Autor: Gracia Studio
Adresa: Tijuana, Mexiko
Realizace: 2004 Užitná plocha: 408 m²
Plocha pozemku: 478 m²

Návrh domu GA byl velká výzva vzhledem ke své lokaci, tvaru a výběru materiálu. Vše nakonec vyústilo ve velmi uspokojivý výsledek. Rozestavění dvou hmot návrhu bylo formováno hlavní ideou, dívat se z  jednoho moderního domu na druhý. Každé okno má svou opodstatněnou polohu, umožňuje prostup světla nebo rámuje výhled do okolí. Obě hmoty jsou spojeny svislým prvkem, který je jádrem celého dění v domě. Odtud jsou obyvatelé nasměrováni do všech částí objektu. Výběr materiálu se odvíjel od nápadu použít přírodní prvky, které by byly citlivé k  člověku. V exteriéru byl na opláštění jedné z hmot použit polykarbonát, kterým prostupuje denní světlo a v noci se stává osvětleným elementem. Druhá hmota byla opláštěná dřevem a vznikl tak kontrast a zároveň rovnováha mezi třemi materiály – polykarbonátem, dřevem a betonem. Tyto materiály jsou použity i v interiéru. Nábytek z tmavého dřeva kontrastuje se světlou dřevěnou podlahou. Pozemek byl zásadním faktorem, který ovlivnil proces celého návrhu. Jedna část domu se vzhledem k topografickým záležitostem zvedla o devět stop (cca 2,7m). Vznikl tak venkovní prostor, který se stal jednou z charakteristik domu. Materiál, světlo a barvy vnáší do každého prostoru jiné emoce a atmosféru. Dům GA je projekt, který vychází z jasné idey, jednoduchých linií a čistoty formy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 15.04.12
Návštěvnost: 37760 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.