Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Becerril
Casa Becerril

Autor: Gracia Studio
Adresa: Tijuana, Mexiko
Investor: Ing. Marco Becerril
Realizace: 05-12.2006

Faktor světla a snaha o otevřené patio na úzké parcele mezi dvěma vysokými domy, které stíní pozemku pro novou výstavbu, určili polohu domu. Srdcem objektu je spojený prostor kuchyně, jídelny a obývací zóny, který přímo navazuje na patio s Jacuzzi, krbem a částí pro barbecue. Záměrem návrhu bylo podpořit rodinnou soudržnost prostřednictvím jednoho velkého prostoru, kde mohou všichni trávit společný čas. Hranolovitá hmota domu reaguje na proces výstavby a jednoduchost vnitřních ploch, vytvářet otevřenější a jednodušší prostory. Hlavní ideou návrhu bylo vytvořit dům, kde by se rodina těšila ze společných chvil. Byla snaha omezit formalitu zbytečných ploch, které jsou obvykle k vidění v  tradičních mexických domech. Loftová část stavby byla navržena jako samostatná prefabrikovaná konstrukce z galvanizovaných panelů. Stejný design umožnil maximální interakci s původním návrhem domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 30.04.12
Návštěvnost: 39588 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.