Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Rudná

Autor: artVilla s.r.o. | Vladimír Hipper
Návrh zahrady: Zdenek Sendler
Adresa: Rudná, Česká republika
Realizace: 2010-11 Užitná plocha: 510 m²
Zastavěná plocha: 250 m² Plocha pozemku: 2500 m²

Novostavba rodinné vily se nachází v okrajové části města Rudné na pozemku výrazně obdélníkového půdorysu, který se mírně svažuje směrem k jihu do přilehlého lužního lesíku a od severu je vymezený místní komunikací. Svojí osamělou polohou s vzrostlými mohutnými stromy byl pozemek přímo předurčen k vybudování solitérní vily.
Vlastní dům jsme situovali do těžiště pozemku našíř tak, že rozdělil pozemek na dvě přibližně stejné části-jižní pobytovou zahradu totálně ukrytou za hradbou domu a severní s intenzivní vegetací, zajišťující dostatečný odstup od místní komunikace i pohledové odclonění. Tomu odpovídají i obě hlavní průčelí - diskrétní severní s minimem okenních otvorů a naopak plně, do zahrady otevřené jižní průčelí.
Vlastní dům tvoří lapidární horizontální kvádr, z něhož vystupuje na jih těleso pracovny a na sever těleso schodiště. Dům je polovinou dvojpodlažní, druhou polovinou čtyřpodlažní.

Na podzemním podlaží je situováno technické zázemí bazénu, sklípek a posezení.

Na prvním nadzemním podlaží jsme situovali garáž pro dva vozy, technickou místnost, dále pak hlavní vstup. Zádveří funguje jako propojovací uzel s přístupem na schodiště, přes šatnu do garáže, do pokoje hosta a též ke vstupu do haly. Z ní je přístup do vnitřního bazénu, do prostorů relaxu, WC a též přímé napojení přes krytou terasu do jižní zahrady.

Na druhém nadzemním podlaží se u schodiště nachází centrální prostor, z něhož je vstup do dvou pokojů se společnou lázní uprostřed, na WC, do pracovny a především do hlavního prostoru domu - 110 m² otevřený prostor, který  integruje kuchyni se samostatnou spíží s jídelnou, sezením a klavírem. Z tohoto prostoru je výstup přes celoskleněnou rozsuvnou jižní stěnu na terasu, z níž je přímý sestup vřetenovým schodištěm do zahrady. Na tuto terasu je současně přístup i ze sousední pracovny, jíž dominuje velké kruhové okno.

Na třetí nadzemní podlaží jsme situovali samostatný apartmán s dominantní půlválcovou prosklenou stěnou skýtající dálkový výhled v rozsahu 180 stupňů.  Z apartmánu je přímý výstup na krytou část terasy. Na tomto podlaží je dále situována technická terasa pro umístění slunečních kolektorů i fotovoltaických panelů.
Dům byl navržen s ohledem na maximální zachování vzrostlých stromů na pozemku, v proporcích odpovídajících zadání na plnou vybavenost.
Barevně je dům řešen v čistě bílé hladké omítce, pouze plochy vystupující ze základního tělesa jsou v tmavě šedé barvě. Obě hlavní průčelí jsou podtržena akcentačními horizontálními linkami v sytě žluté barvě. Všechny rámy oken, dveře i vrata, veškeré oplechování a zábradlí jsou v černé barvě, veškerá skla jsou černě tónována.
Dle našeho návrhu je zrealizován i poblíž stojící zahradní objekt v čistém kvádru s identickým barevným řešením jako dům a dále čelní betonové oplocení s brutalistním povrchem s odlehčujícími neprůběžnými výškovými zářezy.
Fotografie zobrazují vizualizace domu a zahrady, skutečné provedení stavby a naše představy o interiérech.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.01.12
Návštěvnost: 57732 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.