Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Zdiměřice

Autor: Atelier A ČR | Filip Ditrich
HIP: Tomáš Budín
Adresa: Zdiměřice, Česká republika
Projekt: 2008 – 2009 Realizace: 2010 – 2011
Plocha pozemku: 1239 m²

Stavba se nachází na severním okraji obce Zdiměřice u Prahy, v ochranném pásmu Průhonického parku – zóna BC – 4 –„Čisté obytné území v ochranném pásmu Průhonického parku“. Tato zóna je určena pro bydlení v rodinných domech a objektech rezidentního typu s hodnotně upravenými zahradami v ochranném pásmu Průhonického parku.
Objekt je situován na parcele mezi pozemky s rodinnými domy. Objekt ctí uliční čáru definovanou sousedy. Přístup a příjezd na pozemek je stávající z přilehlé komunikace.

Architektonické řešení
Navržená koncepce vychází především z nároků na využití formulovaných investorem, konkrétně striktního požadavku přízemního objektu na „L“ půdorysu, který umožňuje maximální zachování soukromí majitelů domu. Architektonické a dispoziční řešení objektu je elementární s důrazem na jasné a jednoduché funkční vazby. Obytné místnosti domu jsou vhodně orientovány ke světovým stranám a zároveň přirozeně navazují na okolní zahradu, čímž prakticky rozšiřují možný prostor pro denní život. Koncepce domu tak respektuje přání investora na přirozené a nabízející se propojení interiérových dispozicí s venovními prostory, resp. terasou s bazénem.
Hmota objektu je horizontální, fasády obrácené do veřejného prostoru jsou kompaktní v maximální možné míře. S touto uzavřeností kontrastují kompletně prosklené stěny do atria, vyplněného terasou s bazénem. Střešní „lucerna“ nad obytnou místností  při každém slunném dnu kreativně vytvoří jiné světelné efekty, a tak vygraduje celou kompozici domu.
Barevnost domu odráží minimalistické pojetí domu. S bílou barvou omítek v interieru i exterieru kontrastují antracitové rámy okenních výplní, tmavé dřevěné podlahy a dlažby.

Dispoziční řešení
Objekt je samostatně stojící, přízemní, nepodsklepený s integrovanou garáží. Vstup do objektu je v centrální části dispozice. Jedno z křídel zahrnuje obytný prostor s integrovanou kuchyní a navazující intimní částí domu (ložnice, koupelna, pracovna). Ve druhém křídle jsou situovány dětské pokoje s vlastní koupelnou. Veškerý skříňový nábytek je vestavěn do ryzalitů ve stěnách.

Konstrukční řešení
Svislé konstrukce
Svislé nosné i nenosné konstrukce jsou navrženy z komplexního stavebního systému POROTHERM. Obvodové nosné zdivo je navrženo z tvarovek Porotherm 30 P+D. Nenosné příčky budou z cihel CV 14 tl. 150 mm.

Vodorovné konstrukce
Stropní konstrukce nad 1.NP je navržena jako monolitická železobetonová deska, obousměrně pnutá v tl. 230 mm, předsazené markýzy jsou odděleny ISO nosníky.

Výplně otvorů
Všechna okna, dveře a prosklené stěny ve fasádě jsou navrženy z hliníku, zasklené izolačním sklem. Dveře vnitřní jsou hladké, plné, bezfalcové do zárubně obložkové lakované. Výška dveří je 2200 mm.

Vytápění objektu
Plynový kotel, podlahové topení spolu s podlahovými fancoily + plynový krb.Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 16.11.11
Návštěvnost: 79681 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hm amatér 16.11.11 17:11
Jedna chyba jjbh 17.11.11 08:56
Dispozice Ivana 08.12.11 14:12
Krása Karin 10.09.12 15:25
reakce Alena 12.11.13 19:45
Nejnevkusnější a nejohyzdnější Helenka 13.11.13 21:45
Nadhera super dom ayen 21.12.13 07:08
Já vám váš názor neberu, jen mám svůj Alena 19.10.14 13:34
Zde skutečně co měřit (Zdiměřice). Dr.Lusciniol 21.10.14 13:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.