Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Ponce v La Palma - Mexiko

Autor: Coutiño & Ponce Architects | Fabian Coutiño, Alicia Ponce
Adresa: La Palma, Mexiko | mapa
Realizace: 2010 - 2011 Zastavěná plocha: 375 m²
Plocha pozemku: 30000 m²

Vila Ponce se nachází na parcele s rozlohou téměř 30 000m² a je součástí skupiny budov, které vytváří “Quinta Mamá Ali”. Patří sem čtyři domy, bazén s přístřeškem, kaplička, hřiště a sportovní hala.
Objekt se nachází na předměstí města Villahermosa ve státě Tabasco na jihovýchodě Mexika. Hlavním aspektem návrhu bylo především okolní proštředí, kde se dům nachází.
Dům je tvořen dvěma na sebe kolmými částmi, kde byl umístěn veškerý stavební program. Hlavní převýšený objem s výškou 3,75 m je členěn vstupem na dvě části. Na jihovýchodní straně jsou umístěny ložnice, zatímco na opačné straně nalezneme servisní část čítající kuchyň, prádelnu, dvůr a pokoj služebné.
Nižší objem je vyhrazen ostatním provozům. Obývací pokoj s jídelnou umístěný na severo- východě je definován kvádrovým objemem, který vychází z převýšené části.
V severozápadní části se nachází  kryté stání pro tři automobily, které přechází do servisního zázemí domu a dotváří tak nižší objem na uliční straně.
Hlavní fasáda je téměř slepá. Orientaci na jihozápad měla za následek absenci otvorů, protože Slunce jihovýchodního Mexika mění tímto směřem orientované prostory v neobyvatelné.
Nicméně opačná strana je plně prosklena otvory o velikosti 3,75 x 2,2 metrů, které vytvářejí fasádu ložnic a obývacího pokoje. Dva metry předsazený strop na této straně, kde má být umístěn i bazén, vytváří  verandu a celý tento perimetr venkovního pobytového prostoru se stává místem pro potěchu z výhledů do otevřené krajiny, které umístění domu přináší.
Materiálové řešení projektu bylo zaměřeno na užití  kamene - podtrhnutí hlavní figury  bílým vápencem, čelní fasáda s černým kamenem a zbytek domu s bílou omítkou, to vše hrálo důležitou roli v koncepci projektu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 08.10.11
Návštěvnost: 62995 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nástavba nad I.NP Stanislav Wilczek 14.11.11 11:25
Vila Ponce Miroslav Ričovský 23.02.12 10:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.