Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: RAW
Adresa: Moravské Knínice, Česká republika
Projekt: 9/1995 Realizace: 8/1998

Dům je osazen na jižním svahu přiléhajícím ke komunikaci. Dispoziční řešení je sevřené, umožňuje co největší kompaktnost vnitřních prostor. Objekt je dvoupodlažní, nepodsklepený. Střecha je pultová. Jižní fasáda se v obytném patře otevírá do údolí velkoryse prosklenou stěnou, zatímco ostatní fasády domu jsou hmotné, uzavřené. Vzhledem k výrazné niveletě terénu došlo k úpravám svahu pomocí opěrných zdí, vytvářejících betonové terasy. V přízemí se nachází dvoupokojový byt a převážně místnosti technického charakteru - garáž, sklep, šatna, sklad, dílna. V centru dispozice jsou umístěny vstupní prostory, na které navazuje přímé jednoramenné schodiště. Obytné patro je děleno na dvě části, rodinnou - se dvěma ložnicemi s koupelnami a WC - a část společenskou, tvořenou obytným prostorem, jehož součástí je kuchyňská linka, jídelna a posezení s krbem. Ze schodišťové haly a z ložnic je umožněn vstup na terasu zahrady.
Konstrukční systém domu je podélný, zděný. U obvodového zdiva jde o zděný sendvič - zdivo z tepelně izolačních cihel a z lícových režných cihel. Stropy jsou navrženy z ocelových válcovaných profilů a z keramických desek. Pultová střecha má sklon cca 8 %. Obytné patro je v čelní fasádě pravidelně traktováno výplněmi otvorů z lepeného dřeva v přírodním provedení, zasklenými čirým dvojsklem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.08.05
Návštěvnost: 51884 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.