Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prázdninový dům Pezo

Autor: Pezo von Ellrichshausen Architects | Sofía von Ellrichshausen, Mauricio Pezo
Spolupráce: Alberto Haering, Gonzalo Urbizu, Diogo Porto, Bernhard Maurer Valeria Farfan, Eleonora Bassi, Ana Franzisca Freese
Adresa: Polygon 13, Parcel 245, Cretas, Španělsko | mapa
Web: www.solo-houses.com
Investor: Christian Bourdais
Realizace: 2009-11 Užitná plocha: 313 m²

Francouzský milovník architektury Christian Bourdais oslovil se svým projektem 'Solo Houses' řadu mladých nadaných tvůrců, aby navrhli prázdninový dům do nádherného prostředí katalánské náhorní plošiny Matarraña, italského Toskánska či francouzské Provence.
Dosud bylo osloveno šest světových ateliérů: Pezo von Ellrichshausen Architects, Michael Meredith a Hilary Sample z Mos Office, Didier Fuiza Faustino z pařížského ateliéru Mésarchitectures, tokijský Sou Fujimoto a indické studio Mumbai. V této chvíli je dokončen první prázdninový dům 'Casa Pezo' od chilského páru Mauricio Pezo a Sofia von Ellrichshausen. Další projekty 'Casa Mos', 'Casa Faustino' a 'Casa Sou Fujimoto' budou brzy následovat. Bourdaisův projekt se nápadně podobá snahám britské společnosti 'Living architecture', která se zaměřuje na zprostředkování moderní architektury běžným lidem.
Casa Pezo představuje minimalistickou sochu, která se jako lehký jednopodlažní kubus osazený na mohutném betonovém soklu vznáší nad okolními korunami stromů a zcela se otevírá do širé krajiny. Půdorys čtvercového prstence obklopujícího centrální atrium s plaveckým bazénem je tvořen dvanácti identickými krychlemi.
Otevřeností dispozice a kompozicí vůči krajině se dům blíží Case Study House #22 v Los Angeles od Pierre Koeniga, avšak lehkosti této více než půl století staré ikony zdaleka nedosahuje.
Autor: Petr Šmídek, 05.09.11
Návštěvnost: 58222 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
super zabis 04.04.12 16:28
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.