Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům EMA

Autor: Bernardo Bader Architekten | Bernardo Bader
Spoluautor: Sven Matt
Spolupráce: Sven Matt
Adresa: Feldkirch, Rakousko
Náklady: 200 000 Euro Projekt: 2005-06
Realizace: 2006-07 Užitná plocha: 120 m²
Plocha pozemku: 645 m²

Mladá žena zdědila malý pozemek v městě Feldkirch ležící poblíž hranice se Švýcarskem. Požadovala dům, který by přesně odpovídal jejím osobním potřebám, aniž by překročil extrémně nízký rozpočet. Hlavním úkolem při navrhování bylo co nejlepší využití vnitřního prostoru.
Celková plocha domu 120 m²  - včetně garáže (podle stavebního řádu) - je rozložena do tří podlaží, čímž objekt zabírá malou půdorysnou stopu a ponechává velkou část zahrady netknutou. Výsledný tvar domu rovněž zajišťuje výhodný poměr (objem x povrch) trvalé udržitelnosti životního prostoru, energetické úspornosti a provozních nákladů.
Stavění do výšky má výhodu nerušeného výhledu i přes očekávané zahušťování okolní zástavby. V přízemí se nachází “letní studio“ s přímým propojením do zahrady, ve druhém poschodí je umístěna ložnice s koupelnou, kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem jsou situovány v nejvyšším patře nabízejícím výhled na švýcarské hory. Díky rozdílným oknům má každé podlaží svůj vlastní charakter. Různá velikost a umístění  oken otevírá výhled a zaměřuje vnímání venkovní krajiny svým vlastním způsobem.
Prefabrikované zděné a stropní prvky ze dřeva jsou kompletně vybaveny technickými instalacemi a povrchovou úpravou vnitřních stěn z březové překližky, což ve výsledku zaručilo krátkou lhůtu výstavby a nízké pořizovací náklady.
Hlavním cílem projektu bylo vymezit nový přístup k jednomu z opravdových výzev současnosti: nízký rozpočet - vysoká kvalita.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.04.13
Návštěvnost: 52025 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.