Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Fukawa

Autor: Makoto Tanijiri
Adresa: Hirošima, Japonsko | mapa
Projekt: duben 2008 - listopad 2009 Realizace: listopad 2009 - květen 2010
Užitná plocha: 114 m² Zastavěná plocha: 50 m²
Plocha pozemku: 124 m²

Dům nacházející se na předměstí Hirošimy je navržen pro čtyř člennou rodinu se dvěma dětmi. Vzhledem k tomu, že je v okolí hustá doprava, snažili jsme se dům odizolovat od rušné oblasti, zároveň však zachovat otevřený prostor. Lidé mají tendenci pociťovat prostor větší než je, pokud si sami nedokážou představit jeho rozměr, jako je tomu např. u oblohy nebo moře. Jinými slovy si myslí, že je prostor velký, pokud cítí nekonečnou kontinuitu prostoru.

Jádrem domu je schodiště, které se nachází uprostřed domu, ústí až ke stropu a jsou na něj napojeny všechny místnosti. Prostory jsou umístěny náhodně, s různými úhly a v různých úrovních. Vnitřek celého prostoru působí tak, jako byste se nalézali někde pod listnatým stromem nebo v jeskyni na horách.

Navíc prostor nad každou místností může sloužit jako terasa, díky čemuž vznikají v domě různé vztahy jako pokoj - pokoj, pokoj - terasa nebo terasa - terasa. Dům je oddělen od venkovního prostředí, nicméně interiér se středovým jádrem vytváří kontinuální prostor, který působí jako velký strom. Doufáme, že se obyvatelům domu bude žít pohodlně jako by žili někde v přírodě.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jana Krčmářová, 19.04.11
Návštěvnost: 62416 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.