Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům K³

Autor: Hein-Troy architekten | Matthias Hein, Juri Troy
Adresa: Hörbranz, Rakousko
Realizace: 05.2007 - 06.2009

Vzrušující výzvou u tohoto projektu bylo vybudovat na pozemku, který byl již téměř celý zastavěný původním domem, dvě další plnohodnotné jednotky, v nichž by mohli samostatně bydlet bratři-dvojčata se svými manželkami a rodinami. Z původního domu rodičů bylo odstraněno podkroví a garáž, a naopak nově vznikla dřevěná střešní nástavba. Hlavním cílem bylo získat tři samostatné oddělené bytové jednotky s fantastickým výhledem na Bodamské jezero. Přestože má každý byt rozdílné prostorové uspořádání, tak celkově nabízí přibližně stejnou úroveň. Byt pro oba seniory byl podle jejich potřeb zmenšen, jednomu ze synů patří dvoupodlažní mezonet s převýšenou obytnou částí v místě dřívější garáže a druhý syn nyní obývá jednopodlažní loft v podkroví nad rodiči. Spodní podlaží slouží jako společná část pro všechny bytové jednotky a zahrnuje sklady, technické zázemí a společenskou místnost s kuchyňkou. Pětimetrové vyložení severní části domu slouží jako cenný venkovní prostor ke společnému scházení na zahradě. K radosti seniorů se podařilo zachovat zahradu v celé její velikosti. V budoucnu se 'dohutňování' bytové zástavby ve vorarlberské oblasti Rheintal stane pro architekty stále častějším úkolem. Dům K³ dokazuje, že i přes vyšší hustotu lze jasně dosáhnout lepší kvality v bydlení.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.03.11
Návštěvnost: 65236 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Dohutňování Pavel P. Ries 31.03.11 01:40
palec nahoru havlickovi 31.03.11 09:17
Wall-E hivar 26.05.11 08:13
No a je to... Roman 01.12.16 22:46
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.