Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
LOU - rodinný dům

Autor: AllesWirdGut
Adresa: Wienerwald, Vídeň, Rakousko
Projekt: 5.2008 Realizace: 2009
Užitná plocha: 220 m²

Ve čtrnáctém vídeňském okrsku v příkrém jižním svahu na okraji Vídeňského lesa dokončil ateliér AllesWirdGut rodinný dům pojmenovaný 'Malý černoch' nebo zkráceně 'Lou'. Okolí je tvořeno podobnými rodinnými domy.
„Zvenku rodinný dům působí velmi kompaktním dojmem, který navíc posiluje matně černá fasáda. Naproti tomu vnitřek domu tvořený sedmi plošinami odsazenými vždy o polovinu poschodí nabízí svým obyvatelům rozlehlý a mnohotvárný obytný prostor. Vnitřek domu se v každé úrovní chová ke svému okolí odlišným způsobem: zářez do svahu a hluboký dvůr osvětlující vstup s víceúčelovým prostorem. Ze sklepa se stává plnohodnotné obytné prostředí. Nad touto úrovní se ke svahu vážou další obytná podlaží oddělená od zahrady ze všech stran obíhajícím pásovým oknem umožňujícím výhled a výstup na pozemek. Uprostřed obytného prostoru se nachází železobetonové jádro obsahující kuchyni a ohniště. Jádro z pohledového betonu je využito k diskrétnímu vynášení uzavřené privátní části domu sloužící jako střecha. V této části se nachází samostatné úrovně ložnice rodičů a dětí s lodžií zabraňující přímým pohledům zvenčí. Dům je korunován koupelnou se saunou a k ní náležící terasou nabízející široký výhled na okolní Vídeňský les.“
Autor: Petr Šmídek, 29.03.11
Návštěvnost: 53115 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.