Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Bohermore

Autor: Boyd Cody Architects | Dermot Boyd, Peter Cody
Adresa: Bohermore, Graiguenamanagh, Irsko | mapa
Realizace: 2008 Užitná plocha: 100 m²

Malé venkovské sídlo o rozloze 100m
² se nachází na okraji vesnice Graiguenamanagh na jižním svahu s výhledem na pohoří Brandon. Dvojice hraničních zdí, kdy jedna podpírá druhou, vytváří dvůr mimo veřejnou cestu a pevně poutá dům k místu. Pět jednopodlažních hmot je rozvrženo do půdorysné stopy o hranici 15x15m a liší se šířkou 1.0-5.0m a výškou 2.1-2.7m klesá společně se svahem. Jednotlivé hmoty jsou koncipovány odděleně, aby mezi jednotlivými místnostmi vytvářely řadu venkovních dvorů a potenciálně zdvojnásobily obytnou část. Směrem k silnici je dům uzavřený, kde je vstup zahloubený a tvoří přechodový práh. Vchod zasazený mezi dvěma paralelními stěnami vede k řadě dalších místností ústících do otevřených dvorů a louku pod nimi.
Jednoduchá paleta ekonomicky nenáročných materiálů pomáhá posílit celkovou koncepci domu. Stěny jsou omítané zvenku a částečně také uvnitř, leštěné betonové podlahy částečně vybíhají do venkovních dvorů. Posuvné dřevěné clony zastiňují odkryté části domu. Střecha je pokrytá rozchodníkem, čímž nahradila původní zeleň na pozemku. Kolem domu se rozkládají štěrkové dvory a stezky reflektující z východní strany postupné klesání místností a obnovují původní louku.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.03.12
Návštěvnost: 56287 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Big brother? Matej Farkaš 17.03.11 11:07
re Matej Farkaš rk 23.03.11 15:49
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.