Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům současnosti
Haus der Gegenwart

Autor: Allmann Sattler Wappner Architekten | Markus Allmann, Amandus Sattler, Ludwig Wappner
Adresa: Georg-Kerschensteiner-Straße 55, Riem, Mnichov, Německo | mapa
Web: www.haus-der-gegenwart.de
Realizace: 2004-05 Soutěž: 2001

V roce 2001 se uskutečnila soutěž na 'Dům současnosti', v niž zvítězil návrh 'Cast House' hamburského architekta André Poitiers, projekt 'Pěkné časy, špatné časy' od mnichovského ateliéru Allmann Sattler Wappner skončil na druhém místě, ale získal také ocenění nakladatelství Süddeutsche Zeitung, a třetí místo obsadila vídeňská kancelář Ortner & Ortner s projektem 'Box'. Soutěžní podmínky vyžadovaly, aby dům stál na okraji evropského velkoměsta a náklady na výstavbu nepřesáhly 250000 Euro.
O čtyři roky později vznikl v rámci Bundesgartenschau 2005 u veletržního areálu Riem na východním okraji Mnichova dům podle návrhu Allmann Sattler Wappner. Dům, který je společným projektem města Mnichova, Bavorské zemské péče a časopisu Süddeutsche Zeitung, má být veřejně přístupný a sloužit jako diskuzní fórum a výstavní místo.
Architekti na pozemku o rozloze 500m² vybudovalo dvoupodlažní dům s trojicí samostatných přízemních prostorů, které mají svůj vlastní vstup a soukromý venkovní prostor. Horní patro tvoří společný obytný prostor. Podle autorů se má „dům ptát po tradičních konceptech bydlení, podněcovat zamyšlení a vzbuzovat protesty.“
Autor: Petr Šmídek, 04.02.11
Návštěvnost: 42600 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.