Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila u jezera

Autor: E2A Architekten | Piet Eckert, Wim Eckert
Projekční tým: Samuel Benz, Stefan Berle, Bryan Graf
Adresa: Curych, Švýcarsko
Realizace: 2010

Rodinný dům je situován ve výjimečné pozici u curyšského jezera. Je posazen kousek od břehu, v nařízené vzdálenosti 30 metrů, jež ohraničuje volnou plochu definovanou jako nestavební pozemek – zahradu.
Tři objemy ze zabarveného betonu jsou položeny jeden na druhém a vzájemně vůči sobě posunuty. Každému z nich je určen jistý program; vzájemně jsou propojeny kaská- dovitým schodištěm. Diagonální linie v zadní části domu toto hlavní kaskádovité schodiště zviditelňují. Tento prvek spolu se vzájemným posunutím objemů oslabuje dojem masivní, spíše uzavřené hmoty směrem k hlavní cestě.
Přední fasáda domu je otevřená. Velká, rámovaná okna nabízejí nerušený pohled na zahradu a jezero. V přízemí jsou okna zapuštěná – řešení tak v podstatě vytváří z části stavby terasu.
Tři vrstvy objemů propojené schodištěm kombinují různé programy: Obytné části je věnováno přízemí, první patro je určeno dětem, zatímco druhé patro patří rodičům. Konstrukce je řešena tak, aby jednotlivé pokoje mohly být propojeny v jeden rozlehlý prostor; kaskáda navíc umožňuje každou z variant komunikačně obsloužit. Dům je díky tomu programově adaptabilní pro budoucí životní situace.
Projekt
Fotograf
Radek Brunecký
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 16.03.11
Návštěvnost: 66075 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.