Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům V35K18

Autor: pasel.künzel architects | Frederik Künzel, Ralf Pasel
Adresa: Leiden, Nizozemí
Realizace: 2011

Rotterdamská kancelář pasel.künzel dokončila v holandském městě Leiden rodinný dům s krkolomným názvem 'V35K18', který uzavírá na jižním konci řadovou zástavbu osmnácti rozmanitých obytných domů. Přes stísněný pozemek a malý objem vytváří dům svojí kompaktní formou, barevností a zvolenými materiály velmi výrazné nároží, které bude v městské zástavbě sloužit jako snadno zapamatovatelný orientační bod. Všechny venkovní architektonické prvky se podřizují principu zdůrazňování nároží. Úzká skleněná štěrbina odděluje cihelnou fasádu od dřevěného obložení sousedního domu a posiluje tak plasticitu koncové stavby. Rozměrná čtvercová okna opět zdůrazňují kubickou formu domu. Použité cihly vychází z 'hilversumského formátu', který je delší a plošší než běžné holandské cihly, a jemnějším členěním by měly dům odlišit od svých sousedů. Funkční rozvržení vychází z klasického holandského 'grachtového' domů (řadového domu u vodního kanálu), kde jsou práce, bydlení a spaní umístěno do samostatných podlaží spojených mezi sebou přímými schodišťovými rameny.
Autor: Petr Šmídek, 26.02.11
Návštěvnost: 63382 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.