Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Citonice

Autor: Atelier GNS | Martin Navrkal
Konstrukce: Ivo Rehák
Adresa: Citonice, Česká republika | mapa
Realizace: 2003-05

Citonice – vesnice v blízkosti města Znojma. Tradiční uzavřená rostlá vesnická zástavba hospodářských stavení s hranicí tvořenou stodolami. Novodobá zástavba samostatně stojícími rodinnými domy příměstského bydlení s pravidelnou parcelací a poměrně přeurčenou regulací.
Dům je navržen pro velkou rodinu. Dům je umístěn na parcele tak, aby co nejlépe využil její tvar, orientaci ke světovým stranám a nabídnul účelné propojení interiéru se zahradou. Dům zároveň ctí regulativy obce - stavební čáru, tvar střechy…
Vzhled domu je odrazem vazeb vnitřní dispozice a okolí ve více měřítkách. Zároveň odkazuje na „jednoduchý archetyp“ vesnické stavby. Cílový stav proměn povrchu by měl být ve stříbrnošedé až tmavošedé patině, podobně jako u štítů staletých stodol. Stárnutí domu by mělo probíhat méně degenerací povrchů a více přirozeným  získáním patiny, srůstáním se zahradou. Dominantní materiály – tepelně konzervované dřevo bez povrchové úpravy, kámen a beton opravňují toto očekávání.
Velký důraz je kladen na praktičnost vnitřního uspořádání pro konkrétní potřeby a zvyklosti velké rodiny. Dům je navržen s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Zvolené konstrukce a materiály umožnily realizaci domu malou místní stavební firmou s velmi dobrým výsledkem i nízkými náklady.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.02.11
Návštěvnost: 50591 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pjekné Matej Farkaš 23.02.11 12:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.