Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům K

Autor: Tham & Videgård Arkitekter | Bolle Tham, Martin Videgård
Adresa: Stocksund, Stockholm, Švédsko
Realizace: 2004 Užitná plocha: 285 m²

Dům v Stocksund tvoří štíhlý blok s řadou oken, vysokými místnostmi a střešní terasou. Objekt využívá celou šíři pozemku a rozděluje ho na východní předzahrádku a jihozápadní zahradu. Díky svému příčnému umístění lze dům vnímat hlavně z průčelí, kde se tváří jako linie, zeď o určité tloušťce, do níž se vešly všechny prostory potřebné k pohodlnému žití.
Štíhlý blok disponuje prostory, kam lze přivést světlo z několika různých směrů, což je posíleno místnostmi s výškou přes dvě poschodí, které nabízí pohledy napříč celým interiérem. Půdorys je jednoduchý: do jednoho přízemního boxu se vejde vstup se schodištěm, ze středové chodby v horním patře je přístup k ložnicím. Interiér tvoří jeden kontinuální prostor. Při pohybu domem lze zažívat vizuální zkratky a překrývání funkčního využití.
Nosnou konstrukci tvoří železobeton, který nad vstupem vyčnívá v podobě sedmicentimetrové krycí desky. Použitý systém tepelné izolace pomohl snížit náklady domu na úroveň standardních katalogových domů. Povrchovou úpravu v interiéru tvoří bílá omítka, podlahy a dřevěné detaily jsou z bílého jasanu. Fasáda je z černě mořené překližkové desky (6/9/1200x900mm) přimontované na kostru z borovicových profilů  (50x150mm).
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 09.02.11
Návštěvnost: 46704 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.