Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dvojdům

Autor: Tham & Videgård Arkitekter | Bolle Tham, Martin Videgård
Adresa: Danderyd, Švédsko | mapa
Realizace: 2004-05 Užitná plocha: 360 m²
Plocha pozemku: 1006 m²

Uspořádání domu představuje spirálovitě řazená čtveřice velkých místností ve čtyřech různých výškových úrovních. Tato čtveřice velkých prostorů bez ujasněné hierarchie ponechává na obyvatelích, aby si zorganizovali svoje životy podle vlastních preferencí.
Půdorysnou stopu i celkovou výšku domu určuje limit maximálního možného zastavění, který povolily místní stavební předpisy. Půdorysy jsou zrcadlově obrácené. Dvě části jsou však mírně upravené na základě odlišné orientací ke světovým stranám, dennímu světlu a výhledům z domu. Výslednou prostorovou topografii tvoří nejprve vstupní podlaží s čtyřmetrovou výškou stropu, poté vedou svislé průchody do horizontálně rozšířených prostorů otevírajících do okolní zeleně. Rozlehlá místnost v nejvyšším podlaží vytváří spojení se střešní terasou – největší společenskou částí domu.
Nosnou konstrukci tvoří monolitický beton a omítka fasády má tmavě šedomodrou barvu. Vystupující okenní rámy z masivního dubu dodávají fasádě na trojrozměrnosti a zároveň také prohlubují interiér a dodávají mu na impozantnějším dojmu. Skleněné tabule jsou přimontované napevno s dřevěnými postranními ventilačními otvory a dveřmi.

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 03.02.16
Návštěvnost: 50221 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.